14°C bezchmurnie

Spotkali się radni wszystkich kadencji

Obchody 20-lecia powiatu jarosławskiego odbyły się w miniony piątek 8 czerwca. To dobry czas na dokonanie podsumowań i spojrzenie w przyszłość.

Powiaty na mapę samorządową Polski powróciły 20 lat temu za sprawą reformy rządu premiera Jerzego Buzka. Okrągła rocznica sprzyja podsumowaniu pracy powiatowego samorządu. Uroczystości z okazji 20-lecia powiatu jarosławskiego rozpoczęła Msza Św. w jarosławskiej Kolegiacie. Po niej w Kamienicy Orsettich rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Powiatu Jarosławskiego, a także spotkanie osób związanych teraz i w przeszłości z samorządem powiatowym.

W trakcie uroczystej sesji Rada Powiatu przyjęła uchwałę, w której wyraża wdzięczność
wszystkim samorządowcom kolejnych kadencji za to, że swoją pracę  traktowali jako zaszczytne powołanie, służbę i swoistą misję, którą należało wypełniać w sposób uczciwy i odpowiedzialny.

Rolę samorządowców podkreślał także w swoim przemówieniu starosta Tadeusz Chrzan. – Rozwój powiatu leży przede wszystkim w rękach samorządu. To zaszczyt, a jednocześnie powołanie i misja, które przez te wszystkie lata samorządowcy pełnili godnie i ofiarnie. Należy wyrazić wdzięczność i złożyć głęboki ukłon w kierunku radnych wszystkich dotychczasowych kadencji – za poświęcenie i czas, za zaangażowanie w sprawy najbliższe mieszkańcom Ziemi Jarosławskiej, bo to dla ludzi samorządowcy pełnili i pełnią swoją misję. Nie zapominajmy też o pracownikach starostwa i wszystkich jednostek organizacyjnych oraz służb. Ciężka i odpowiedzialna praca, która została wykonana przez ostatnie dwadzieścia lat, dziś przynosi zasłużony efekt – podkreślił starosta. T. Chrzan złożył także podziękowania przedstawicielom samorządów gminnych: burmistrzom, wójtom oraz byłym i obecnym radnym gminnym. – Dzisiejszy jubileusz nie jest końcem. To zaledwie początek nowych wyzwań i zadań, które przed nami stoją dla dobra mieszkańców Ziemi Jarosławskiej. Ale jestem przekonany, że mając takich wspaniałych i ofiarnych samorządowców jak w powiecie jarosławskim, takich zaangażowanych pracowników i ofiarne służby, damy sobie doskonale radę i sprostamy oczekiwaniom nam postawionym – zakończył swoje wystąpienie T. Chrzan.

Gospodarzami uroczystości byli przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Piskorz i starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Druga część obchodów odbyła się w Jaśminowym Dworze w Rokietnicy. Uczestnicy wysłuchali m.in. koncertu. Na spotkaniu byli radni poprzednich kadencji. Nie brakło okazji do wspomnień i sympatycznych rozmów.

W trakcie spotkania Związek Powiatów Polskich przyznał z okazji rocznicy staroście Chrzanowi honorową statuetkę.

 

Ekz

Fot. Ewa Kłak-Zarzecka

Spotkali się radni wszystkich kadencji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Samorząd, Jarosław - więcej informacji