PILNE
SPR JKS wciąż niepokonany

Szczypiornistki SPR JKS wygrywają mecz za meczem i wciąż pozostają niepokonane we własnej hali. Lider tabeli tym razem bez wysiłku ograł drużynę AZS-u AWF Warszawa. Rywalki były „na kolanach” już po pierwszej połowie.

Jarosławianki rządzą ligą od pierwszej kolejki i niemalże w każdym pojedynku rozkładają swoje przeciwniczki na łopatki. Tym razem dostało się drużynie akademiczek z Warszawy. Rywalki nie miały nic do powiedzenia i już po pierwszej połowie było jasne, kto zgarnie trzy punkty. Piłkarki SPR JKS zaczęły mecz spokojnie, pozwoliły przeciwniczkom krótko prowadzić, w 5. minucie 2-1. Potem jednak odpaliły niczym torpeda i szybko zbudowały przewagę. Seria goli Amandy Szymborskiej, Nataly Turkalo, Aleksandry Szymborskiej i Alony Shupyk dała naszemu zespołowi przewagę 4 goli – 6-2. W 15. minucie po trafieniu Kingi Strózik zrobiło się 12-5, a w 28. minucie dystans urósł do 10 „oczek”: 21-11. Drugą połowę SPR JKS zagrał spokojniej. Na ławce została już supersnajperka drużyny i ligi Alona Shupyk. Trener Vit Teleky desygnował do gry rezerwowe Paulę Wojtaszek, Katarzynę Moszkowicz i Olgę Kozdrowicz. W 46. minucie, gdy gola zdobyła Aleksandra Rygiel, na tablicy notowano wynik 30-22. W końcowych fragmentach jarosławianki kontrolowały wynik. 38 bramkę dla SPR JKS zdobyła kapitan Sylwia Strzębała. – Mimo, że zagraliśmy o nietypowej porze, bo o godzinie 15, co było spowodowane prośbą zespołu siatkarek, kibice jak zawsze dopisali. To pokazuje, jakim zainteresowaniem cieszy się nasz zespół. Bardzo za to dziękujemy. Dziewczyny zrobiły swoje, a teraz skupiamy się na kolejnym pojedynku – podsumowuje Robert Wojtaszek, prezes SPR JKS.

M. WISZ

SPR JKS JAROSŁAW - AZS AWF WARSZAWA 38-30 (21-11)
SPR JKS: Kulpa, Backiel, Musakova 1 - Turkalo 8, A. Szymborska 11, Luberecka, Strózik 1, Strzębała 1, Wicińska 2, Shupyk 3, O. Szymborska 7, Rygiel 2, Moszkowicz, Kozdrowicz, Wojtaszek 1, Bieńkowska 1.

AZS AWF: Jóźwik, Krawczyk – Skupień 1, Chrapusta 5, Granicka, Szczukocka 7, Szczepanik, Rozmus 1, Agata, Kozak 7, Pożoga 3, Kowalkowska 1, Kowalczyk 1, Stępniak, Kuźmicka, Bilik 4.
Sędziowali: W. Bosak i M. Hagdej (Sandomierz). Kary: 4 i 2 minuty. Widzów: 500.

Pozostałe mecze: Varsovia – Wesoła Warszawa 26:9 (17:6); Otmęt Krapkowice – Imperium Katowice 21:29 (14:15); MTS Żory – TS San Jarosław 29:30 (15:16); Sośnica Gliwice – AZS UMCS Lublin 28:25 (10:13); Olimpia Beskid Nowy Sącz – SPR Olkusz 23:32 (11:17).

12. Otmęt 15 3 309-485

szczypiornistki spr jks wygrywają mecz za meczem i wciąż pozostają niepokonane we własnej hali. lider tabeli tym razem bez wysiłku ograł drużynę azs-u awf warszawa. rywalki były „na kolanach” już po p - komentarze opinie