PILNE
Strajk nauczycieli w Jarosławiu i Radymnie
Portal ekspresjaroslawski.pl 07/04/2019 20:00
Hubert Lewkowicz

Wszystko wskazuje na to, że jutro rozpocznie się strajk nauczycieli, także w szkołach na terenie Jarosławia i powiatu.

Urząd Miasta Jarosławia otrzymał w piątek 5 kwietnia pismo od prezesa Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jarosławiu Andrzeja Mamaka, z którego wynika, że na podstawie wyników referendum strajk od 8 kwietnia będzie się odbywał w przedszkolu nr 1 oraz w szkołach podstawowych nr 1, 2, 4, 5, 6, 9, 10 i 11. Strajk będzie trwał do odwołania. Dziś jeszcze nie wiadomo, ilu nauczycieli przystąpi do strajku, ta informacja będzie dostępna jutro. Jak wynikało ze spotkania wojewody, kuratora oświaty z zastępcą burmistrza Dariuszem Traczem, egzaminy ósmoklasistów oraz egzaminy gimnazjalne odbędą się. Żadna placówka nie zostanie zamknięta.

Strajk będzie trwał także w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie. Szkoła informuje, że zapewni uczniom opiekę.

Nie mamy informacji dotyczących ewentualnego strajku w szkołach średnich na terenie powiatu jarosławskiego. 

hl

strajk nauczycieli w jarosławiu i radymnie - komentarze opinie

  • gość 2019-04-07 21:13:33

    jak komuś nie pasuje praca za takie pieniądze ma nauczyciel to zawsze może się przeklasyfikować
    na
    murarza
    brukarza
    cieślę
    stróża
    sprzedawca w sklepie
    kucharz
    akwizytor itp
    praca 18 godz w tygodniu
    tyle wolnego
    jak wam nie wstyd

    i to ma być zawód z powołania

    HA HA HA HA HA HA HA HA

  • Gość - niezalogowany 2019-04-07 21:29:23

    Brawo przedmówcą!!!! Człowiek pracuje 40 godzin tygodniowo minimum i ma tylko 26 dni wolnego a teraz musi je wykorzystywać bo im mało

  • gość 2019-04-07 22:34:21

    w biedronce s ą przyjęcia

  • Gość - niezalogowany 2019-04-07 22:39:16

    Wolne wakacje, ferie zimowe, 2x swiateczne, praca 5-6 godzin lelcyjnych dziennie, a na wywiadowkach: rodzice uczcie sie z dziecmi w domu ... mnie uczyli nauczyciele w szkole, nie rodzice w domu. Jak nie dajecie rady to zmiencie prace

  • Gość - niezalogowany 2019-04-07 22:48:11

    Mam 45 lat i mnie uczyli nauczyciele w szkole a w domu rodzice. Dlatego dzisiaj jestem dobrze wykształconą osobą

  • Gość - niezalogowany 2019-04-07 23:13:34

    P.o. przewracalo im sie w glowach... czlowiek pracujacy fizycznie ma najnizsza krajowa a im ciagle malo... Panstwo!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-07 23:42:36

    Każdy nauczyciel może zmienić pracę

    Zawód nauczyciel to zawód z powołania a nie dla zarobków w tysiącach złotych

    Moja koleżanka ma dziecko w 4 klasie podstawówki i daje już na lekcje z matematyki

    Ciekawe czy też by protestowali jak szkoly byly by prywatne


    WSTYD WSTYD WSTYD


  • Bodzio - niezalogowany 2019-04-08 02:26:26

    To prawda. W szkołach wiejskich w gminie Radymno jest w klasach po 4 - 7 uczniów, a wyniki żadne. Bez korepetycji uczniowie sobie nie radzą. Wiele razy widziałem, jak nauczyciel z kubkiem kawy w ręce idzie do klasy na lekcje. Bez ambicji i honoru. Niech spróbuje pić kawę na kasie w biedronce. Szybko by się roboty pozbył. I za to chce podwyżkę.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 04:51:34

    Widać, że komentujący nie wiedzą jak wygląda praca nauczyciela. Fakt posiadania złych doświadczeń z nauczycielami nie znaczy, że możecie je przekładać na wszystkich pracujących w tym zawodzie.

  • Gośćborowik - niezalogowany 2019-04-08 05:55:33

    W Radymnie jest taki poziom nauczania że dwoje uczniów zdało maturę a taką informację podała regionalna prasa

  • gość 2019-04-08 07:36:05

    zakładam się o każdą sumę ,że dziś żaden rodzic nie wyśle swoich dzieci do szkoły, a tym samym poprze POKO, to swiadczy o tym ,że PiS nie kupił sobie swoimi obietnicami czyli 500 +, wiekiem emerytalnym , ostanio piątką Kaczyńskiego,zwykłych Polaków, po prostu Polacy chcą być światli Europejscy, tacy jak im zaserwuje TVN i POKO, komuno wruć Jarosław czeka.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 08:45:18

    Popieram strajk nauczycieli gdyż oni naprawdę nie tylko pracują w szkole ale i w domu ktoś kto nie rozumie że za taką pracę należy się solidne wynagrodzenie i każe nauczycielom pracować w Biedronce chyba nie rozumie że ktoś tych pracowników też musiał kiedyś uczyć... Wstyd mi za takich ludzi....

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 08:46:51

    Wejście się za pracę a nie cztery godz.dziennie do tego wakacje ferie weekendy wolne a uczniowi nie douczeni a może tak do pracy jak inni zobaczycie jak jest wtedy wstydzdzie się a może pasowała by wam praca w domu leżenie i branie pieniędzy za darmo my na Was pracujemy bo nie potraficie sami wypracować pieniędzy na siebie a chcecie dużo DO ROBOTY NIEROBY

  • gość 2019-04-08 08:50:12

    Hołota z ZNP

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 08:52:50

    Polecam prace kucharza rówinie dobrze płatna a i jeszcze zjeść można.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 09:17:27

    Barany- jeżeli każdy z Was jest taki silny i mundury to dlaczego nie podejmie się tej łatwej pracy nauczyciela. Dostanie 2000 na czysto i może za takiego pieniądze utrzymać rodzinę. Jeżeli chcemy mieć dobrze wykształcone dzieci i żeby nas nikt nie pomiatał należy zrobić tak żeby nauczyciel nie myślał jak ma żyć na koniec miesiąca. Nie myślał o tym gdzie zarobić. Nie wychodził z domu o 8,00 a przychodził o 18 bo trzeba jeszcze dorobić na lekcjach prywatnych. Itd. Izrael przeznacza na naukę 4 procent PKB a Polska ? Dalej niech każdy sobie odpowie. Jeżeli kogoś obraziłem słowem "baran" przepraszam
    Ale słuchać takich pisowskich bzdur się nie chce. A może ktoś zaproponuje każdemu nauczycielu po 5 świnek i mućce.

  • Laslo - niezalogowany 2019-04-08 09:20:27

    Barany- jeżeli każdy z Was jest taki silny i mundury to dlaczego nie podejmie się tej łatwej pracy nauczyciela. Dostanie 2000 na czysto i może za takiego pieniądze utrzymać rodzinę. Jeżeli chcemy mieć dobrze wykształcone dzieci i żeby nas nikt nie pomiatał należy zrobić tak żeby nauczyciel nie myślał jak ma żyć na koniec miesiąca. Nie myślał o tym gdzie zarobić. Nie wychodził z domu o 8,00 a przychodził o 18 bo trzeba jeszcze dorobić na lekcjach prywatnych. Itd. Izrael przeznacza na naukę 4 procent PKB a Polska ? Dalej niech każdy sobie odpowie. Jeżeli kogoś obraziłem słowem "baran" przepraszam
    Ale słuchać takich pisowskich bzdur się nie chce. A może ktoś zaproponuje każdemu nauczycielu po 5 świnek i mućce.

  • gość 2019-04-08 09:24:17

    nasi władcy lepiej traktują krowy i świnie niż nauczycieli...

  • gość 2019-04-08 09:29:21

    Wszystkim , którzy nie wiedza jak wygląda praca nauczyciela chciałabym przekazać ,że 18 godzin to praca przy tablicy do tego dochodzi czas poświęcony na poprawę zeszytów, kartkówek, wypracowań, sprawdzianów, dodatkowe szkolenie - warsztaty, studia podyplomowe , konferencje - w których każdy nauczyciel musi uczestniczyć, ponieważ ten zawód wymaga ciągłego doskonalenia . Uwierzcie Państwo ,że przekracza to czas 18 godzin i często odbywa się podczas weekendów. Do tego dochodzi ocena pracy , żaden zawód nie jest poddawany ciągłej ocenie , więc zanim Państwo napiszą nieprawdę to proszę się zastanowić. Nauczycielowi przysługuje 6 tygodni urlopu więc wykorzystuje go na wakacjach , ponieważ w roku szkolnym nie może z niego skorzystać, każdemu kto nie zna pracy nauczyciela proponuje się zatrudnić w szkole jeśli ma tylko odpowiednie wykształcenie, kurs pedagogiczny i parę dodatkowych szkoleń.

  • Gośćszk - niezalogowany 2019-04-08 09:44:01

    Strajkować nad San a nie w ciepelku za naszą kasę

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 10:18:25

    Zawsze nauczycielom było mało. Pracujecie więcej niż 3 lub 4 godziny dziennie. Zarobki za taką robotę macie dobre.

  • Rektor - niezalogowany 2019-04-08 10:32:55

    Nie narzekajcie,tylko rękawy zakasać i do roboty,nauczać,nauczać,nauczać. Nauczycielom najlepiej zadać zadanie domowe dziecku, A rodzice potem z dziećmi siedzą godzinami bo Pani tak najwygodniej. Dzieci powinny mieć naukę w szkole A nie w domu.W Kanadzie dziecko idzie do szkoły od 8 do 14 ,zamyka drzwi i ma czas wolny dla siebie.Tyle.A jak nie pasuję to się przebranżowić,jechać do Włoch albo do Niemiec tyłki podcierać dziadkom za 1000€

  • gość 2019-04-08 10:35:09

    "jak nie pasuje to zminić pracę!", "P.o. przewracalo im sie w glowach... czlowiek pracujacy fizycznie ma najnizsza krajowa a im ciagle malo... Panstwo!!!"... ludzie... nauczyciele kształtują dzieci... dzięki nim dzieci UCZĄ SIĘ a nie są bandą nieuków i imbecyli... 1. nauczyciel pracuje nie tylko w szkole ale też w domu. Lekcje same się nie przygotują. Sprawdziany same się nie sprawdzą. 2. argument że ktoś pracuje fizycznie i zarabia mniej jest nie do końca trafny ponieważ biorąc pod uwagę część zawodów "fizycznych" to zarabiają o niebo lepiej niż nauczyciele. nie ujmując nikomu bo żadna praca nie hańbi... to jakby się człowiek więcej uczył to niebyłby skazany na pracę tylko i wyłącznie fizyczną.

  • Życzliwyć - niezalogowany 2019-04-08 11:18:54

    Popieram strajk nauczyciele PiS rozdaje nasze pieniądze garściami nie myślicie o rozwoju kraju Tylko wtedy gdy będzie dużo miejsca pracy Polacy będą dobrze zarobić A to 500 plus to kiełbasa wyborcza niszcząca nasz kraj jak tak rozdają to niech zapłacæ godne pieniądze nauczycielom za ich ciężką i odpowiedzialną prace

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:33:13

    Jak tak świetnie i ciężko nauczyciele pracują to dlaczego uczniowie biorą korepetycje.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:59:51

    Nie muszą zabierać pracy do domu. Mogą posiedzieć 8 godzin w szkole i tam poprawiać sprawdziany. Prawda jest taka,że nauczycielka może sobie siedzieć w domu , poprawiać sprawdziany , nastawić pranie, zjeść kanapkę a jej dzieci są pod opieką. To my musimy szukać i kombinować kogoś na 8 godzin dziennie. Wstydu nie mają. Stracili szacunek ludzi i przede wszystkim rodziców. Koniec z dniem nauczyciela i podziękowaniem, kwiatom, prezentom na koniec roku!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 13:04:35

    Ci którzy popierają strajk....są nauczycielami .

  • Jacek Daniels - niezalogowany 2019-04-08 14:14:58

    Nauczyciele przygotowują się do lekcji w domu, to ciekawe czy wuefista robi w domu sto pompek w ramach przygotowań do lekcji haha :-)

  • gość 2019-04-08 16:16:59

    Nauczyciele twierdzą, że pracują 50 godzin tygodniowo. A uczniowie niestety 70.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 16:22:35

    Ja dzisiejszy dzień spędziłam z dzieckiem na rowerze. Nie wysłałam dziecka do szkoły i nie popieram nauczycieli. Dzieci mają teraz tyle nauki w domu, że trzeba korzystać. Po powrocie do szkoły zaległosci w nauce też pewnie przyniosą do domu!!!!! Nauczyciele wstydu nie mają!!!!!!!!!!

  • Laslo - niezalogowany 2019-04-08 16:34:23

    Odzywają się kolejni z TVP. Jeszcze raz zadam pytanie. Jeśli tak dobrze jest w szkole to dlaczego ci co tu piszą nie siedzą przy tablicy? Szkoły czekają na taki mundrych pisaków jacy dają wyżej swoje wypociny. Normalne państwo daje na naukę 4 procent PKB i są efekty . Natomiast praca dr. Judyma i Silaczki przeszła do historii. Zamiast brandzlować na forach ekspresu zapraszam do szkół pedagogicznych i do roboty za 1800. Będziecie mieli mnóstwo wolnego i na obiad chleb z kwaśnym mlekiem , ubranka w szmateksie do szkoły można i hulajnogą. Wydaje mi się , że jakiś mądry powiedział " jaka płaca taka praca".

  • Laslo - niezalogowany 2019-04-08 16:36:55

    Odzywają się kolejni z TVP. Jeszcze raz zadam pytanie. Jeśli tak dobrze jest w szkole to dlaczego ci co tu piszą nie siedzą przy tablicy? Szkoły czekają na taki mundrych pisaków jacy dają wyżej swoje wypociny. Normalne państwo daje na naukę 4 procent PKB i są efekty . Natomiast praca dr. Judyma i Silaczki przeszła do historii. Zamiast brandzlować na forach ekspresu zapraszam do szkół pedagogicznych i do roboty za 1800. Będziecie mieli mnóstwo wolnego i na obiad chleb z kwaśnym mlekiem , ubranka w szmateksie do szkoły można i hulajnogą. Wydaje mi się , że jakiś mądry powiedział " jaka płaca taka praca".

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 16:53:27


    Coś mi się zdaje, że Ci, którzy tyle brudów wylewają na nauczycieli ,nie garnęli się do nauki.
    Ludzie, a kto wam bronił zostać nauczycielem?!!! Skoro tak jest wspaniale w szkole! Nie chciało wam się studiować, to do łopaty.

  • Ja - niezalogowany 2019-04-08 17:22:33

    Nauczyciele zamiast szkolić młodzież to ciągle strajkują zamiast pilnować dzieci w skokach bo to co robi młodzież to przeraża wstyd i chańba

  • gość 2019-04-08 17:31:54

    Do WSP szły same zrzuty, co się na normalne studia nie dostały. Więc proszę tu nie insynuować, że rzekomo ci, co od łopaty tutaj piszą. Wszechwiedza za bardzo nauczycielom w krew weszła. Rutyna. Znakomy lekarz zawsze mówił, ze jak przychodzi baba i mówi na co jest chora i co jej zapisać to na pewno nauczycielka. I się nie mylił. Także mniej gadania, a więcej inicjatywy, żeby dzieci się z tej krynicy mądrości napiły, a nie przynosiły pracę domową do domu.

  • gość 2019-04-08 17:53:12

    Hejterzy bierzcie grzecznie to swoje 500+, nie szczekajcie bo nic nie wiecie o pracy nauczyciela a się wypowiadacie co jest typowe dla Polskiej mentalności: "nie wiem to się wypowiem". Skoro przyrównujecie pracę nauczyciela do fizycznej to dlaczego się nie uczyliście żeby zostać nauczycielem i zarabiać te wasze MILIONY? Ps. ale bym wam kopa za...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 18:01:33

    Nie tylko nauczyciele są potrzebni na tym świecie, choć wcale nie popieram wpisów które ich obrażają. Owszem muszą się wykształcić, ale podobnie jak wiele innych zawodów, np. terapeuci pracujący z niepelnosprawnymi, czy chorymi psychicznie, w domach dziecka i wiele, wiele innych, jeśli ktoś jest nastawiony tylko na kasę to zawsze będzie mu mało, każdy sam wybiera zawód, więc jeśli ktoś wybrał taki to chyba mu się coś w nim podobało. Też skończyłam studia 5 letnie jednolite, mam pracę odpowiedzialną, szału nie ma jeśli chodzi o zarobki, ale nie narzekam bo ją lubię, gdybym miała narzekać to już dawno bym ją zmieniła. Mam też znajomych nauczycieli, którzy nie pracują w zawodzie bo nie było dla nich etatu i mówią, że chętnie by poszli do pracy za takie pieniądze.

  • gość 2019-04-08 18:14:12

    Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie....

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 18:17:10

    Nauczyciele powinni rozumieć problemy uczniów gdy uczeń idzie prosić o pomocto tylko zakładają bezradnie ręce powinni pomagać a nie tylko siedzieć po pokojach nauczycielskich i pić sobie kawę

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 18:41:23

    Żal czytaç te głupoty wypisywane na nauczycieli przez pisowski zaścianek.Wróccie się do szkoły oświeceni 500+.

  • gość 2019-04-08 18:43:29

    "500+" nauczyciele nie pobierają? Nic mi o tym nie wiadomo.

  • gość 2019-04-08 20:29:01

    Mam wrażenie, że piszą tu półanalfabeci - nie dziwi więc, że za swoje niepowodzenia szkolne teraz wyżywają się na nauczycielach. Przecież to widać gołym okiem - bez ładu, składu i poprawności - ale hejt się udał.

  • gość 2019-04-08 21:11:56

    Popieram nauczycileli uczniowie i jak widać rodzice sa roszczeniowi wszyscy sa mieć geniuszy.A rzeczywistość jest taka ze teraz uczniowie maja więcej praw niż obowiazkow i to wykorzystują nauczyciel jest zastraszany uczniów rodzicow dyrektora i organ prowadzący Amen

  • gość 2019-04-08 21:36:22

    Nie chodzi tu o żadne niepowodzenia szkolne. Tylko dlaczego akurat nauczyciele uważają się za kastę ludzi najlepiej wykształconych? Inni też są wykształceni, a zarobki maja niewiele większe i też pracują po kilkanaście lat. I nie dostaną żadnej podwyżki, bo TYLKO nauczycielom się należy. Od lat się słyszy, że tylko nauczyciele i nauczyciele.......Akurat wiem ile zarabiają nauczyciele i nie jest to mało ze wszystkimi dodatkami. A wyzywanie innych od półanalfabetów jest na poziomie ćwierćinteligenta. Traktujecie wszystkich jak uczniaków.

  • Andrzej - niezalogowany 2019-04-08 23:15:07

    Nauczyciele to powinna być elita a jest w znacznej części hołota bo najlepsi spróbowali tego zawodu i podziękowali pracować za marny grosz i dzięki coraz bardziej upierdliwym rodzicom i mamy to co mamy mnóstwo zadań i korepetycji i dopóki najlepsi pedagodzy będą się sprawdzali się za lepszą kasę w innych zawodach tak będzie a jeśli dostaną podwyżkę to i tak na poprawę trzeba będzie poczekać latami aż wrócą Ci lepsi a każdy rząd temu winny i my tez jako rodzice

  • gość 2019-04-09 10:47:53

    Dokładnie nauczyciele maja się za nie wiadomo kogo cały czas im mało kasy i mało nie trzeba było iść na taki zawód teraz nie miejcie pretensji.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 13:00:04

    Niestety żeby być nauczycielem trzeba mieć elementarną wiedzę z wybranego tematu. Większość jest zagorzałymi katolikami ale innym zazdroszczą i życzą jak najgorzej. Jest znane powiedzenie " obyś inne dzieci uczył "
    To tak za karę. Oto jarosławski ludek, 100% katolicki.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-09 13:01:23

    Niestety żeby być nauczycielem trzeba mieć elementarną wiedzę z wybranego tematu. Większość jest zagorzałymi katolikami ale innym zazdroszczą i życzą jak najgorzej. Jest znane powiedzenie " obyś inne dzieci uczył "
    To tak za karę. Oto jarosławski ludek, 100% katolicki.

  • gość 2019-04-10 09:44:56

    Wystarczy zobaczyć jaka jest dziś młodzież i co robi i jak szkoła niby wychowuje

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 09:57:34

    Ja proponuje kazdemu nauczycieliwi ktory twierdzi ze ma ciezka prace z dziecmi przyjsc na tydzien do zlobka.Praca za minumalna krajowa ,osiem godzin dziennie ,pod opieka 16dzieci od roku do trzech lat na 2opiekunki.Placz zwlaszcza w pierwszych miesiacach pobytu,,przewijanie,karmienie,usypianue zabawianie ,nauka i zero wdziecznosci.Ktos powie ze nie wyksztalcone?Tez wiele po studiach .Wiec jesli mowa o powolaniu to chyba nikt bez tego nie pracowal by w tym zawodzie i za takie pieniadze.Moze ktos doceni i ten zawod.

  • żanetka - niezalogowany 2019-04-10 18:19:15

    Popieram przedmowce.Sama mam dziecko w żłobku i widzę ile pracy kosztuje te panie aby moje dziecko czulo sie tam dobrze.Jestem w szoku ile zarabiają.Cos jest nie tak skoro tylko nauczycielom sie daje podwyżki a zapomina sie o innych pracujących w placowkach bądź co bądź oswiatowych.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 20:26:12

    Nauczyciele milionów nie zarabiają, ale szantaż owanie uczniów jest nie do przyjęcia, wstyd i żenada. Zawsze można szukać szczęścia na wolnym rynku i zobaczyć jak wyglądają inne zawody, czy tam jest tak super.

  • gość 2019-04-19 03:09:38

    Ludzie, to straszne...Jaki jad, jaka szczujnia, ile nienawiści...
    Oto zagłębie pisowskie. Smutne. Z pewnością spotkacie się w kościele...