PILNE
Łucznictwo, Świetne występy naszych łuczników - zdjęcie, fotografia

Ponad 120 zawodników z dziesięciu podkarpackich klubów wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Województwa w Łucznictwie, które odbyły się 2 marca w Humniskach.

W gronie łuczników byli zawodnicy UKS TRAMP z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  w Jarosławiu oraz zawodnicy sekcji łuczniczej LKS MAKOVIA z Makowiska. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się łucznicy jarosławskiego TRAMPU, stając na podium w każdej z rozgrywanych kategorii wiekowych. W kategorii open mistrzynią województwa została Agata Osuch, wygrywając w finale z koleżanką klubową Joanną Gilowską. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Ryszard Topolnicki, pokonując w finale zawodnika Resovii Rzeszów. W kategorii juniorek w finale spotkały się dwie zawodniczki TRAMPU. Lepsza okazała się Sylwia Zając, która wygrała z Natalią Babiak. Wśród młodziczek miejsce drugie zajęła Urszula Kutyła. W kategorii dzieci drugie miejsce na podium wywalczyła Aleksandra Chmura, a miejsce trzecie zajęła Julia Głąb. W kategorii  dzieci młodszych tytuł wicemistrzyni województwa podkarpackiego wywalczyła Maja Kuźma, będąc najmłodszą zawodniczką tych zmagań.  W kat. łuków bloczkowych miejsce drugie wywalczył Marek Kuźma, a trzeci był Tomasz Głąb.

W kategorii dzieci i dzieci młodszych cztery medale zdobyli zawodnicy LKS MAKOVIA. W kategorii dzieci drugie miejsce wywalczył Wawrykowicz Szymon, wśród dzieci młodszych zacięty pojedynek o pierwsze miejsce stoczyli zawodnicy z Makowiska, ostatecznie z rekordem życiowym i klubu, dwoma punktami wygrał Łukasz Kutyła przed Jakubem Kisielem, a wśród dziewczynek trzecie miejsce wywalczyła Julia Witkowska.

Z kolei w Wilkowicach odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. W zmaganiach tych uczestniczyła czwórka zawodników TRAMPU.  Bardzo dobrze zaprezentowała się tam Sylwia Zając (juniorka młodsza), tocząc wyrównany, choć przegrany pojedynek z doświadczoną zawodniczką Grota Zabierzów, uczestniczką ostatnich igrzysk olimpijskich. Dryżyna Męska TRAMPU w składzie Ryszard Topolnicki, Jakub Biela i Jakub Siwoń zajęła 12. miejsce. W  marcu zawodnicy TRAMPU powalczą jeszcze o medale Halowych Mistrzostw Polski w kategoriach juniorów, młodzieżowców a w kategorii młodzików wezmą udział także zawodnicy Makovii.