21°C bezchmurnie

Szkoła w Węgierce najlepsza!

Rozstrzygnięty został Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Zwycięzcy będą reprezentowali powiat jarosławski podczas etapu wojewódzkiego.

Gospodarzem turnieju był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. O miano najlepszych rywalizowało trzynaście trzyosobowych drużyn z klas gimnazjalnych. 
Uczestnicy zmagań wykazywali się znajomością przepisów oraz umiejętnością jazdy rowerem na miasteczku ruchu drogowego  i  torze sprawnościowym. Musieli także zdać egzamin z zasad udzielania pierwszej pomocy. Komisji sędziowskiej przewodniczył podkomisarz Paweł Grześ z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Do etapu wojewódzkiego przeszli reprezentujący Szkołę Podstawową im. Marii Skłodowskiej-Curie w Węgierce Karol Łuc, Mateusz Cycak i Dominik Duda, z  kolei w  rywalizacji indywidualnej wygrał Piotr Ochyra z SP nr 6 im. Księdza Piotra Skargi w Jarosławiu.
Trzy pierwsze drużyny otrzymały statuetki, a wszyscy dyplomy, zaś najlepsi zawodnicy w rywalizacji indywidualnej –bony zakupowe o wartości 200 zł, 150 zł i 100 zł.  W organizację turnieju włączyły się: Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Urząd Miasta Jarosławia, Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu, Jarosławski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego w Jarosławiu, Prywatny Ośrodek Szkolenia Kierowców „Wiraż” oraz Stowarzyszenie Nauka i Rozwój. 
jk

 

FOT. ZSTiO Jarosław

Miejsce zdarzenia mapa Jarosław


ogólnopolski turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Gimnazja, Jarosław - więcej informacji