22°C bezchmurnie

Tomasz Hajto twarzą SMS Jarosław

62-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Hajto wziął udział w inauguracji roku szkolnego w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Od września szkoła ma już ponad setkę uczniów.

Tomasz Hajto to piłkarz, którego na pewno można zaliczyć do wybitnych. Grał w barwach Górnika Zabrze, Southampton, Derby Country oraz niemieckiego Shalke 04. Teraz jest ekspertem i komentatorem Polsat Sport. W czasie spotkania ze społecznością SMS Jarosław namawiał uczniów do ciężkiej pracy. – Sam pochodzę z dużo mniejszej miejscowości niż Jarosław i doskonale zadaję sobie sprawę, że ten sport trzeba promować, bo sport to zdrowie, bo sport kształtuje charakter i rozwija. Sam miałem bardzo mało talentu, ale bardzo chciałem grać w piłkę. Dzięki dyscyplinie udało mi się wejść na sam szczyt – mówił Tomasz Hajto.

W tym roku szkolnym liczba uczniów w SMS Jarosław przekroczyła setkę. – Przekraczamy granicę stu uczniów, to wielki sukces, ale naszym marzeniem jest, by w tej szkole przy ulicy Pruchnickiej 2 uczyło się i trenowało ponad trzysta dzieci – podkreślali dyrektorzy sportowi szkoły Kamil Dziukiewicz i Michał Cebula.

Oprócz Tomasza Hajty w inauguracji roku szkolnego w SMS Jarosław udział wzięli m.in. radna sejmiku województwa podkarpackiego Anna Huk, starosta Tadeusz Chrzani zwycięzcy 5. edycji programu „Mam Talent” – Delfina i Bartek. Uroczystość poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem ks. prałata Andrzeja Surowca.

red.

 

Tomasz Hajto twarzą SMS Jarosław komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się