12°C pochmurno z przejaśnieniami

Trzecia trzydziestka może też być piękna

Słuchacze Akademii Trzeciego Wieku w Jarosławiu zainaugurowali rok akademicki 2018/2019. Uroczystość odbyła się 2 października w Sali Lustrzanej kamienicy Attavantich.

 

W swoim przemówieniu prezes zarządu Stowarzyszenia Akademia Trzeciego Wieku w Jarosławiu Marian Janusz zauważył, że uniwersytety trzeciego wieku są najbardziej popularną formą edukacyjną wśród osób dorosłych. – Jest to formuła działalności edukacyjnej, która przyczynia się do zaspokajania takich potrzeb seniorów jak samokształcenie, poznawanie środowiska, poszerzanie wiedzy i umiejętności, wypełnianie wolnego czasu, utrzymywanie więzi towarzyskich, stymulacja psychiczna i fizyczna, a czasem nawet możliwość realizacji młodzieńczych marzeń. To właśnie staramy się realizować w naszej Akademii – podkreślił Marian Janusz. – Wychodząc naprzeciw tym potrzebom psychospołecznym i zdrowotnym. Pragniemy stwarzać warunki do życia przeciwdziałającego samotności, nudzie i monotonii. Życia godnego i czynnego. My słuchacze Akademii mamy posiąść przekonanie, że ta trzecia trzydziestka życia może być również piękna, udana i satysfakcjonująca – dodał.

W tym roku akademickim Akademia Trzeciego Wieku w Jarosławiu oprócz wykładów proponuje zajęcia z języka angielskiego, informatyki, pilastes, zajęcia na siłowni, gimnastykę z nauką pływania, nornic walking, tenis stołowy. Funkcjonuje też sekcja turystyczno-rowerowa oraz Zespół piosenki Biesiadnej, który wystąpił podczas inauguracji. Wykład inauguracyjny pod tytułem „Moc słowa. Potęga informacji" wygłosiła dr inż. Maria Furmańska z Politechniki Warszawskiej.

Nabór słuchaczy do Akademii Trzeciego Wieku ciągle trwa.

jk

FOT. ANDRZEJ Wojnarowski

 

trzecia trzydziestka może też być piękna - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Uczelnie, Jarosław miasto - więcej informacji