10°C lekkie zachmurzenie

Twoja inicjatywa do Budżetu Obywatelskiego

Termin zgłaszania inicjatyw lokalnych w ramach Budżetu Obywatelskiego jest wydłużony do 31 lipca br. W tym roku do podziału jest 1 milion złotych. Wykaz zgłoszonych zadań zostanie opublikowany do 3 sierpnia br. Do 4 września potrwa weryfikacja projektów. A głosowanie rozpocznie się od 8 września i potrwa do 27 września. Wybrane projekty zostaną ogłoszone do 12 października.

Ważną zmianą w tegorocznym budżecie obywatelskim jest podział na trzy kategorie, z których pierwsze dwie dotyczą tylko zadań inwestycyjnych. Do trzeciej kategorii kwalifikują się pomysły dotyczące m.in. organizacji spotkań, turniejów, pikników itp. Po raz pierwszy możliwość zgłaszania, popierania projektów oraz głosowania posiadają wszyscy mieszkańcy - bez ograniczenia wiekowego.

Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach: kategoria A to projekty duże, których koszty szacunkowe wynoszą od 40 001 zł do 150 000 zł. Na tę kategorię przeznaczono 550 000 zł. W kategorii B można zgłaszać projekty średnie, których koszty szacunkowe wynoszą od 10 001 zł do 40 000 zł. W tej kategorii będzie do rozdysponowania 300 000 zł. W kategorii C, obejmującej inicjatywy tzw. projekty małe, których koszty szacunkowe wynoszą do 10 000 zł, przewidziano pulę pieniędzy w wysokości 150 tys. zł.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na www.jaroslaw.pl/budzet-obywatelski-miasta-jaroslawia oraz w załączniku.

(s.)

fot. UM Jarosław

Twoja inicjatywa do Budżetu Obywatelskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ludzie, Jarosław - więcej informacji