6°C zamglenie

Ukrainiec ukrywał się w rzece pod mostem

Granica, Ukrainiec ukrywał rzece mostem - zdjęcie, fotografia

Dzięki współpracy z Państwową Służbą Graniczną Ukrainy funkcjonariuszom SG z placówki w Korczowej udało się zatrzymać obywatela Ukrainy, który nielegalnie przekroczył granicę. Mężczyzna próbował przeprowadzić przez „zieloną granicę” trzech cudzoziemców azjatyckiego pochodzenia.

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Korczowej otrzymali w środę 15 sierpnia informację od ukraińskich pograniczników o zatrzymaniu trzech obcokrajowców na próbie nielegalnego przekroczenia polsko-ukraińskiej granicy. Według komunikatu była z nimi czwarta osoba, której udało się uciec na polską stronę. Natychmiast podjęto działania mające na celu zatrzymanie sprawcy nielegalnego przekroczenia granicy.
- W trakcie akcji poszukiwawczej wykorzystano m.in. kamery termowizyjne i śmigłowiec. Ustalono miejsce przekroczenia granicy i zawężono obszar poszukiwań do koryta przepływającej w okolicy rzeki. Po kilkugodzinnej akcji, z wykorzystaniem pontonu, zatrzymano sprawcę nielegalnego przekroczenia granicy, który ukrywał się w rzece pod niewielkim mostem – mówił o akcji st. chor. Piotr Zakielarz z BOSG.
Jak się okazało zatrzymany mężczyzna to 48-letni obywatel Ukrainy, który był przewodnikiem grupy. Z dalszych ustaleń wynika, że nie był to jego pierwszy raz. Za próbę przerzutu ludzi przez granicę 48-latek spędził już kilka lat w więzieniu. Cudzoziemiec został ukarany zakazem wjazdu do strefy Schengen na okres trzech lat i przekazany na Ukraińską stronę gdzie w warunkach recydywy odpowie za swój czyn.

k.
fot. BOSG

Ukrainiec ukrywał się w rzece pod mostem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ekspresjaroslawski.pl

Granica, Radymno - więcej informacji