10°C całkowite zachmurzenie

W nagrodę pojedzie do Brukseli i do Rzymu

Agnieszka Gilarska, uczennica klasy III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łowcach wygrała Wojewódzki Konkurs Historyczno-Religijny „Rola Narodu i Kościoła w Odzyskaniu Niepodległości”, którego finał odbył się 24 kwietnia w Rzeszowie. Wśród nagród jest m.in. wyjazd do Brukseli i Rzymu.

Konkurs składał się z dwóch etapów oraz finału, do którego zakwalifikowało się 31 gimnazjalistów. W tym gronie były dwie uczennice III klasy gimnazjum w Łowcach: Agnieszka Gilarska i Julia Tymoczko. Finaliści musieli najpierw odpowiedzieć na 50 pytań testowych, a test przeprowadzony został na Uniwersytecie Rzeszowskim. Druga część, już w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego, miała charakter turnieju, do którego przystąpiło 10 najlepszych uczestników. Zakres zagadnień obejmował pieśni religijne i patriotyczne, historię w filmie, biografię i nauczanie świętego Jana Pawła II, chrześcijaństwo w Polsce oraz świętych i błogosławionych. Zwyciężczynią obydwu etapów została Agnieszka Gilarska. W nagrodę otrzymała nagrody rzeczowe (smartwatch i książki) oraz banknot kolekcjonerski o nominale 50 zł, kilkudniową wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez posła Tomasza Porębę i wyjazd do Rzymu ufundowany przez biskupa Jana Wątrobę. W finale udział wzięli m.in. poseł Krystyna Wróblewska, wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch i ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba.

jk

w nagrodę pojedzie do brukseli i do rzymu agnieszka gilarska, uczennica klasy iii gimnazjum ze szkoły podstawowej im. wincentego witosa w Łowcach wygrała wojewódzki konkurs historyczno-religijny „rola - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Szkoły podstawowe, Chłopice - więcej informacji