10°C zamglenie

W sprawie pobicia przez wójta

W najbliższy czwartek odbędzie się kolejna rozprawa dotycząca pobicia i zniszczenia mienia Alberta Dworaka przez wójta gminy Wiązownica Mariana Jerzego Ryznara. W czasie poprzedniej rozprawy, która odbyła się 19 czerwca zeznawał m.in. znajdujący się niedaleko miejsca zdarzenia myśliwy oraz lekarz medycyny pracy, który wykonywał badanie poszkodowanego kilka godzin po całym zajściu.

Lekarz, który badał Alberta Dworaka stwierdził podczas ostatniej rozprawy w sądzie, że obrażenia, z którymi zgłosił się do niego pokrzywdzony, nie posiadały cech charakterystycznych pozwalających na jednoznaczne wskazanie mechanizmu ich powstania. Jak stwierdził, obrażenia te nie mogły spowodować masywnego krwotoku, który powodowałby omdlenia. Lekarz odmówił zeznawania jako biegły sądowy, a jedynie jako lekarz. W tym dniu zeznawała także myśliwy. 31 października 2016 r. w czasie zajścia, do jakiego doszło pomiędzy wójtem i mieszkańcem Szówska, znajdował się on w pobliżu tego miejsca. Na rozprawie stwierdził, że widział pracujący ciągnik i osoby obok nich, ale nie zwracał początkowo na nich uwagi.

Jak na każdej rozprawie także i na tej czerwcowej pojawili się mieszkańcy gminy Wiązownica, którzy wspierali swoją obecnością wójta Mariana Ryznara.

Przypomnijmy, że proces trwa od 22 lutego 2017 r. Wówczas swoje zeznania złożył Albert Dworak. Na kolejnych rozprawach zeznawali m.in.: senator Mieczysław Golba oraz członek zarządu powiatu jarosławskiego Jan Żołyniak, którzy wozili A. Dworaka do lekarza do szpitala w Rzeszowie. Zeznania złożyła także żona wójta, interweniujący wówczas funkcjonariusze policji, mieszkanka gminy, która przejeżdżała obok miejsca zdarzenia na skuterze.

Sprawa dotyczy wydarzeń z października 2016 roku. Mieszkaniec Szówska Albert Dworak, który nagrywał pracującego na mieniu komunalnym wójta M. Ryznara, twierdzi, że został pobity przez niego. Wójt Mariana Ryznar miał również zniszczyć mu telefon. Po zdarzeniu złożył on zawiadomienie do prokuratury. Sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu, która postawiła Marianowi Rzynarowi zarzuty. Wójt twierdzi, że nie jest winny zarzucanego mu przestępstwa.

Ekz

fot. Ewa Kłak-Zarzecka

W sprawie pobicia przez wójta komentarze opinie

  • Ekz - niezalogowany 2018-07-03 21:22:50

    Uwaga!!! Artykuł sponsorowany !!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wymiar Sprawiedliwości, Wiązownica - więcej informacji