10°C zamglenie

Wernisaż wystawy „Co w trawie piszczy”

W galerii Miejskiego Ośrodka Kultury „Rynek 6” odbył się wernisaż wystawy rysunku i grafiki „Co w trawie piszczy”, na której zaprezentowane zostały prace wykonane przez uczennice II klasy gimnazjum Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu.

Prace przedstawione na ekspozycji są dziełem czterech uczennic II klasy gimnazjum i opiekunów prowadzących zajęcia plastyczne. W wernisażu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, opiekunowie, rodzice oraz zaproszeni goście.
Obrazy, które dziś (10 maja) mogliśmy podziwiać, podczas spotkania autorskiego są efektem pracy całego roku szkolnego. Motyw przewodni dzieł nawiązuje do miejsc bliskich artystom. Temat twórczości obrazuje nasze miasto i okoliczny pejzaż, pojawiła się również martwa natura. Podczas procesu tworzenia młode malarki pod okiem opiekunów i nauczycieli wykorzystywały różne techniki plastyczne.
- Najpierw został naniesiony szkic, który powstawał wspólnie. Następnie na ten szkic oddawały dziewczyny swoje wszystkie umiejętności, wrażenia, emocje i nadawały im kolor. Każdy pokazywał ten kolor, który najbardziej lubi. A finalną częścią każdej z tych prac była moja pomoc w konturowaniu. I w ten sposób powstały wspólnie te prace i bardzo się cieszę, że też miałem udział w tych pracach. Był to świetny projekt – mówił Damian Waliczek, nauczyciel i uczestnik projektu.
Eksponowane obrazy przygotowane przez Mirosławę Harpak, Sandrę Hanulę, Natalię Płocicę i Izabelę Skupień powstały w dwóch pracowniach szkolnych: graficznej i plastycznej. W rezultacie galeria liczy 25 prac, składających się z rysunków, obrazów i grafik. Prace można oglądać do 23 maja.

 

k.

Fot. ŁW

Wernisaż wystawy „Co w trawie piszczy” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wystawy, Jarosław - więcej informacji