21°C bezchmurnie

Wielu osobom mogę zaśmiać się w twarz

Był wojewodą, marszałkiem województwa, wysoko postawionym działaczem PSL-u, prawie posłem Europarlamentu. Rzesze zabiegały o jego względy. Dziś mieszka w rodzinnym mieszkaniu w Jarosławiu, maluje obrazy, wykłada. Trzy razy w tygodniu stawia się w sądzie na rozprawach. Twierdzi, że jest niewinny, sugeruje że został wrobiony - wywiad z Mirosławem Karapytą o zarzutach, przemyśleniach, dawnych kolegach i codziennym życiu.

Pana błyskawiczna kariera, poparcie wielu środowisk zamieniły się w zatrzymanie, zarzuty, odsunięcie się od pana. Jak do tego doszło?

– Chyba nie zdawałem sobie sprawy, do jakiego stopnia może istnieć rywalizacja wewnętrzna. (…) …zaczynam sobie pewne rzeczy kojarzyć i układać.

(…)

Pan twierdzi, że jest niewinny?

– Tak, ja to głośno artykułowałem podczas mojej pierwszej konferencji prasowej, którą zwołałem, gdy wyszedłem z aresztu za poręczeniem majątkowym (…)

Ze względu na zarzut gwałtu, którego miał pan dokonać 20 lat temu, został pan okrzyknięty seksmarszałkiem.

– Pewne rzeczy mogę ujawnić i powtórzyć. Człowiek ma swoje sumienie. Ma też grzechy, a ma zarzuty. To są dwie różne sprawy (…)

Jak wygląda pana życie teraz?

– Mam określony krąg znajomych, porządek dnia codziennego (…). Teraz wstaję wcześnie, czasami jestem przy sztaludze o piątej rano.

Przed nami wybory samorządowe, potem parlamentarne. Czy myśli pan o powrocie do życia politycznego?

– Czasami mam pokusy (…).

 

Cały wywiad w papierowym wydaniu Ekspresu Jarosławskiego.

 

Fot. Ewa KŁAK-ZARZECKA

wielu osobom mogę zaśmiać się w twarz był wojewodą, marszałkiem województwa, wysoko postawionym działaczem psl-u, prawie posłem europarlamentu. rzesze zabiegały o jego względy. dziś mieszka w rodzinny - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-05-16 22:08:26

    Ha ha ha. Miałeś złoty róg.... To i pretensje do siebie...

  • Peesel - niezalogowany 2018-05-17 18:59:58

    Ja pierdziele,nie poznałem Mirka,ale się zmienił.Teraz widać jak się wyglądało przy korycie, a jak się wygląda bez koryta.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ludzie, Jarosław - więcej informacji