7°C rozproszone chmury

Wójt Marian Ryznar do senatora Mieczysława Golby *

Wójt Marian Ryznar do senatora Mieczysława Golby *

POLEMIKA Szanowna Pani Redaktor, działając na podstawie art. 31 a. i art. 32 Ustawy z dnia 26 stycznia 1984 roku Prawo praso-we (Dz.U.1984.5.24 z późn. zm.) chcę odnieść się i prosić o sprostowanie artykułu autorstwa Pani Redaktor pt. „Wójt obiecuje, senator zapewnia. A droga jaka była, taka jest”, który ukazał się na łamach Ekspresu Jarosławskiego 21 sierpnia 2018 roku [nr 33 (160) 21.08.2018 r.]. Po pierwsze, ja niczego nikomu nie obiecuję, tylko staram się podchodzić do problemu pragmatycznie, zabiegając o lepszy stan drogi relacji Jarosław – Lublin na odcinku przebie-gającym przez teren gminy Wiązownica – drogi będącej własnością województwa podkar-packiego (w zarządzie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich), a nie gminnej.

Cieszy mnie fakt, że w przedmiotowym artykule wymieniła Pani Redaktor nakłady, jakie poniosła gmina Wiązownica od 2015 r. (w latach wcześniejszych też wspieraliśmy finansowo tę i inne drogi wojewódzkie) na poprawę stanu tego ciągu komunikacyjnego, który w wielu miejscach nie tylko źle wygląda, ale wręcz stanowi zagrożenie dla jego użytkowników.

Pragnę zaznaczyć, że od lat wnioskowałem i wnioskuję, żeby tę drogę przekwalifikować
z drogi wojewódzkiej na drogę krajową (podobnie jak drogę Jarosław – Bełżec), co na przykładzie drogi z Jarosławia (przez Pełkinie, Tryńczę, Dębno) do Sandomierza, dałoby władztwo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a w ślad za tym finansowanie jej przebudowy i utrzymania ze środków budżetu centralnego, łącznie z mostem na rzece San, tak niezbędnym dla Jarosławia i okolicy.

Z przykrością jednak stwierdzam, że jedyną osobą, która wspiera mnie i naszą gminę
w powyższych działaniach, a także w staraniu się o środki na drobne, wymienione w artykule prace remontowe, jest tylko Pani Poseł Anna Schmidt-Rodziewicz, której w tym miejscu za takie wsparcie chcę publicznie podziękować. Inni politycy tematu nie widzą.

Pan Senator Mieczysław Golba w żaden znany mi sposób nigdy nie przyczynił się do czegokolwiek w tym temacie, włącznie z rondem w Szówsku. Jego credo w sprawie przebudowy przedmiotowej infrastruktury tej drogi sprowadza się do stwierdzania, że nie wyobraża on sobie, jak będą mieszkać mieszkańcy Szówska, Wiązownicy, Nielepkowic czy Manasterza, kiedy nie będzie ograniczenia tonażu i zwiększy się ruch. Pan Senator zasłania się interesem mieszkańców, a ja tak naprawdę podejrzewam go o blokowanie na wszystkie możliwe mu sposoby rozwiązania problemu stanu tego ciągu komunikacyjnego – w myśl zasady „im gorzej, tym lepiej”.

Trzeba mieć tupet, aby to, co decyzją Rady Gminy Wiązownica sfinansowała gmina,
w sposób chaotyczny i niedokładny, wynikający prawdopodobnie z braku rozeznania, co na terenie gminy i kiedy zostało zrobione, przypisywać sobie!

W licznych rozmowach z członkami Zarządu Województwa Podkarpackiego i Dyrekcją Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich staraliśmy się i staramy, jako gmina, o działania, które Pan Marszałek już przeprowadził (wymienione w artykule) i które przeprowadzić jeszcze pilnie potrzeba, popierając nasze wnioski konkretnymi środkami finansowymi.

Publicznie pytam, ile Pan Senator Golba i skąd „załatwił” środków na tę drogę? Podpisywanie się pod czyimiś działaniami nie zastąpi faktu stałych działań na szkodę moją i gminy, którą przyszło mi kierować. Pan Senator napomagał się mnie, mojej najbliższej rodzinie
i naszej gminie w prokuraturach, sądach. Za jego pomoc już dziękuję!

Z drugiej strony życzę Panu Senatorowi większej aktywności i obecności w Parlamencie
i zajmowania się sprawami, do których został wybrany przez wyborców. Samo „bieganie” po imprezach gminnych i innych, na terenie okręgu wyborczego, podzielone czasowo z działaniem na rzecz kariery w Polskim Związku Piłki Nożnej, nie zastąpi zwykłej, pozytywistycznej pracy dla dobra wyborców, jak to widać na wspomnianym przykładzie.

Pozdrawiając Panią Redaktor i Pana Senatora, pozostaję z poważaniem.

Wójt Gminy Wiązownica

Marian Jerzy Ryznar

* Tytuł pochodzi od redakcji

Wójt Marian Ryznar do senatora Mieczysława Golby * komentarze opinie

 • Antypolityk - niezalogowany 2018-09-15 17:47:58

  Brawo wójt!!!

 • gość 2018-09-18 10:08:17

  brawo!!!!!!

 • GG - niezalogowany 2018-09-18 10:09:26

  Panie Wójcie, dziękujemy Trzeba mówić prawdę Super

 • gość 2018-09-18 11:03:51

  "Ja niczego nikomu nie obiecuję tylko staram się podchodzić do sprawy pragmatycznie" - to jest to sprostowanie? Dajcie spokój. Powołując się na prawo prasowe wójt publikuje "za darmo" w prasie stek bzdur i manipulacji, a redakcja publikuje to sprostowanie na pół strony. Czy można żądać sprostowania do słowa "obiecuję" na "podchodzę pragmatycznie"? Dziwne.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-18 22:41:37

  Niech Pan kandyduje w gminie Radymno! My tu też mamy Golby największy błąd - Szylara i Piliszkę jego następcę! Banda tumanów!

 • marian - niezalogowany 2018-09-24 17:55:50

  droga wojewódzka 870 Jarosław -Sieniawa nie była remontowana ponad 30 lat, wygląda na to że województwo zapomniało ze taka droga wogóle istnieje , jej remont polega na tym aby namalować znaki poziome i nogami ubić masę w wypadłych dziurach , brak poboczy , rowy zarośnięte, masa się wierzchnia rozjeżdża pod wpływem jeżdżących samochodów ciężarowych , PIS już rządzi ponad 3 lata i nawet takiej drogi nie mogą wyremontować a premier wraz ze swoimi ministrami podróżuje po Polsce i obiecuje gruszki na wierzbie, nigdy nie zagłosuję na PIS, poczekam i oddam głos na taką partię która rzeczywiście coś zacznie robić a nie obiecywać

 • gość 2018-09-30 10:46:11

  Piszesz marianie głupoty, farmazony i nieprawdę (klasyczne dla ciebie), remont przez Szówsko. przez Wiązownicę, przez Nielepkowice, Manasterz wykonane to pryszcz ? To że zioniesz nienawiścią do partii rządzącej odebrało ci wzrok i rozum (znany jesteś z tego od dawna) .

 • Gość - niezalogowany 2018-11-06 10:36:20

  Wojt Ryznar to przebiegły i nieslowny człowiek podszyty chęcią wyładowania siebie fee

 • gość 2018-11-07 09:24:25

  Panie Wójcie Brawo ! Niech ta parlamentarna baletnica wreszcie odp...rzy się od Pana i Pańskiej rodziny. Błazenada i tłuczenie na bębnie to jedyny atrybut tegoż męża stanu. Ciekawe kiedy normalni ludzie wreszcie to dostrzegą ?

 • Gośćziom - niezalogowany 2018-11-15 16:50:19

  Brawo dla Pana Wójta za wszystko co robi dla gminy a pan Golba niech się weźmie za to co obiecywał przed wyborami a nie zajmuje się innymi ludźmi i sprawami co do niego nie należy a i niech zacznie ludziom płacić za pracę jak należy a nie za marne grosze ludzie pracują w jego firmie nie pozdrawiam

Dodajesz jako: Zaloguj się

Samorząd, Wiązownica - więcej informacji