PILNE

Wójt Szylar zarobi prawie tyle, ile prezydent Rzeszowa

Samorząd, Wójt Szylar zarobi prawie prezydent Rzeszowa - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1

10 tys. 180 zł - tyle brutto będzie zarabiał wójt gminy Radymno Bogdan Szylar. Decyzję podjęto na sesji Rady Gminy Radymno bez dyskusji. Tylko jedna z radnych, Ewa Jaromi-Świerk była przeciw uchwaleniu takich poborów włodarza gminy. Więcej niż w poprzedniej kadencji wezmą co miesiąc też radni gminni.

10 tys. 180 zł - tyle brutto będzie zarabiał wójt gminy Radymno Bogdan Szylar. Decyzję podjęto na sesji Rady Gminy Radymno bez dyskusji. Tylko jedna z radnych, Ewa Jaromi-Świerk była przeciw uchwaleniu takich poborów włodarza gminy. Więcej niż w poprzedniej kadencji wezmą co miesiąc też radni gminni.Wójt Bogdan Szylar (PiS) będzie miał uposażenie mniej więcej na takim poziomie, na jakim miał pod koniec ubiegłej kadencji. Składowe wynagrodzenia wójta to: 4 tys. 700 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1 tys. 900 zł dodatku funkcyjnego, 2 tys. 640 zł dodatku specjalnego oraz 940 zł dodatku za wieloletnią pracę (tzw. dodatek stażowy). Łącznie daje to kwotę 10 tys. 180 zł brutto. Całkiem nieźle jak na gminę bez żadnego miasta. To niewiele mniej niż ma prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, który zarabia niespełna 11 tys. brutto, a także niewiele mniej od poborów starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana, który zarabia 10 740 zł brutto. Pobory wójta są za to nieznacznie wyższe od poborów burmistrza Radymna Mieczysława Piziurnego.

W czasie głosowania nad wysokością pensji Bogdana Szylara tylko jedna radna –Ewa Jaromi-Świerk zagłosowała „przeciw”. Cała reszta radnych uznała, że ponad 10 tys. to odpowiednie pobory dla wójta. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłej kadencji radni, nieznacznie obniżyli pensję wójta Bogdana Szylara. Było to pokłosie decyzji prezesa PiS Jaroslava Kaczyńskiego o obniżkach pensji samorządowców, która skutkowała odpowiednim rozporządzeniem rządu. Jednak opozycja w gminie Radymno zarzucała, że zastosowano tam wówczas „kreatywną księgowość”, bo obniżając wójtowi wynagrodzenie zasadnicze do obowiązujących widełek, jednocześnie podniesiono wysokość dodatku specjalnego. Per saldo wójt stracił więc wówczas jedynie 350 zł.

Radni podwyższyli sobie diety o 300 zł

Ewa Jaromi-Świerk, także jako jedyna na sali, wstrzymała się od głosu również przy uchwalaniu wysokości diet. W tym wypadku radni też mieli gest, bo nowe diety są wyższe niż w ubiegłej kadencji. Szeregowy radny weźmie co miesiąc 1190 zł nieopodatkowanej diety. Wysokość diety przewodniczącego rady wynosi 1340 zł, a wiceprzewodniczących i przewodniczących –1270 zł. Kwoty te będą obniżane o 25 procent za każdą nieobecność na posiedzeniu komisji lub na sesji rady. W poprzedniej kadencji szeregowy radny brał 890 zł diety, przewodniczący komisji i wiceprzewodniczący rady – po 1070 zł, zaś przewodniczący rady – 1190 zł.  Co ciekawe, jeden z sołtysów, Edward Piechota z Łazów, chciał się dowiedzieć, czy wysokość uchwalonych diet jest wyższa, niższa, czy taka sama, ale... odesłano go do internetu.

W trakcie drugiej sesji radni podjęli też uchwały w sprawie przyjęcia statutów poszczególnych sołectw wchodzących w skład gminy.

hl

FOT. Hubert LEWKOWICZ

 

 

Wójt Szylar zarobi prawie tyle, ile prezydent Rzeszowa komentarze opinie

  • kazikzdołu - niezalogowany 2018-12-11 15:42:36

    klawo jest - "koryto +" zaczęło działać, tak trzymać i podatki w górę ile dupa wytrzyma

  • gość 2018-12-11 17:27:33

    Super. W pierwszej kolejności to psychotesty dla niektórych radnych czy na to zasługują, a nie sobie podwyższać diety. Ale za chwilę czas pokaże. Mieszkańcy Gminy Radymno tego od radnych nie oczekiwali a cóż znów zostali okłamani, za chwilę podatki podniosą, a nie wiadomo ile mieszkańcy zapłacą za śmieci ????????????????????

  • gość 2018-12-11 20:12:50

    Tak trzymać mieszkańcy gminy. Tak dalej wybierać. Prezydent Rzeszowa ma klasę, wiedzę i jest jednym z najlepszych gospodarzy w Polsce. Wójt Gminy bez klasy, bez wiedzy i jest najlepiej zarabiającym wójtem w Polsce. Ja na szczęście mieszkam na zachodzie, a Was rodacy nie żałuję. Płaćcie większe podatki, płaćcie więcej za śmieci i wodę, bo radni za godzinę siedzenia w gminie mają 1200 zł. Ostatnio, za 45 minut pobytu na sesji. Jest to najwyższa stawka za godzinę pracy, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Przecież to chore. Ale to świadczy o społeczeństwie tej gminy. W większości bez klasy, bez wiedzy i bez kasy.

  • gość 2018-12-11 20:27:17

    a o PENSJI i sołtysach zapomnieli ? to sołtysi są najbliżej nas zwykłych ludzi ! Pięknie zaczęła się kadencja ... Ciekawe czy zarobki będą adekwatne do ich wykonywanej pracy. Jak na razie widzę, że tam tylko jedna radna - kobieta ma głowę i nie stara się trzymać na dystans aby nikogo nie urazić, trzymam za Panią kciuki, dużo zdrowia bo tam się przyda Pani. Proszę bacznie przyglądać się poczynaniom swoich kolegów radnych , DOPYTYWAĆ w imieniu nas ludzi nad czym pozostali radni głosują, więcej informacji dla nas na sesjach. i nie dać się zbić z tropu wymijającymi odpowiedziami Pana Wójta.

  • Sarnazlasu - niezalogowany 2018-12-11 22:16:35

    A to dopiero początek prezentów od mikołaja już niedługo nasza wspaniała władza zafunduje sobie kolejną zabawkę na wyjazdy na wetliny i inne imprezy w postaci nowego samochodu za 80 000. Poprzednie sprawne auto oddali po cenie złomu znajomej firmie, która nadal je użytkuje a teraz nagle kolejne auto potrzebne. A dla mieszkańców podwyżki cen śmieci, ścieków, brak pieniędzy na wywrotke żwiru na utwardzenie drogi, I kolejny kredyt na grube miliony. Na szczęście mieszkańcy gminy to twardy elektorat zniesie wszystko bez słowa, wystarczy poparcie księdza i flaszka. Oj głupi naród głupi!

  • Dociekliwy. - niezalogowany 2018-12-12 22:02:41

    No zaczyna sie dziac ciekawie.W czwartek 20 grudnia bedzie sesja budzetowa trzeba "dociekac" jakie beda jescze podwyzki.Smieci wzrosna o 100%Podatki .woda i scieki chyba tez.
    a ja musze znalezc program wyborczy pana wojta bo o tym zapomnial napisac.
    Na razie rwie do mocno do przodu OBIECAL RADNYM PODWYZKE I CO? A no dotrzymal slowa i juz im dal a oni obiecali wojtowi sluzyc i sluza podwyzka.TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI ale do tej adoracji jakos ta ruda nie pasuje.
    Czyzby Lis byl w kurniku?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-13 13:57:55

    Jak widać niema oczyma mówić takich osiłków to jeszcze nie bylo, ale to zadecydował suweryn na pewno teraz żałuję bo po prostu zafundował sobie podwyżki smieci,podatku a zanidlugo niewiadomo co się jeszcze stanie Pani Ewo niestety tylko w pani nadzieja. A Pan Wójt to może zacznie uczęszczać na początkowe nauczanie języka polskiego. Super Miodrodzy zaczął się Karnawał pięcioletni Życzę miłej zabawy !!!!!!!!!!

  • gość 2018-12-14 19:55:49

    A Gmina Chłopice ? Pani Ewo też proszę opisać .
    Nowo wybrany Wójt bez doświadczenia prawie 10 000 ( 9800) , przewodniczący rady Pan Kiszka - 900 zł za każde posiedzenie ( w miesiącu jedna komisja i jedna sesja = 1800) itd a miało być tak dobrze

  • Gość - niezalogowany 2018-12-15 09:20:50

    Pan wójt gminy Chłopice nuczy się szybciej jak sobie myślicie , a ten Pan co włodarzy obecnie w Gminie Radymno to się już nigdy nie nauczy bo niema takiego talentu a to że wygrał wybory to poniekąd świadczy o wyborcach, ale na pewno za niedługo zrozumieją i otworzą oczy.

  • Jonn - niezalogowany 2018-12-15 18:36:22

    "Nie ma" piszemy oddzielnie, jeżeli oceniasz czyjś poziom, zadbaj najpierw o swój. Widać, że nadal boli wygrana Szylara, czas się z tym pogodzić, takie są fakty.

  • wyborca - niezalogowany 2018-12-15 20:47:10

    12 radnych którzy weszli do 15 osobowej rady popiera Pana Wójta Szylara w tym sześcioro radnych pochodzi z poprzedniej kadencji którzy też współtworzyli koalicję Wójta a więc społeczeństwo doceniło wszelkie działania Rady i Wójta wybierając ich ponownie i dając mandat zaufania na przyszłe działania w Gminie Radymno. Nie mówiąc już o tym, że Pan Szylar w wyborach na Wójta pokonał troje kontrkandydatów totalnej opozycji...tak to musi boleć niektórych i trudno im się z tymi faktami pogodzić.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-16 11:28:18

    Do Jona tu nie chodzi o poprawność gramatyczną wszystkim może się zdarzać popełniać błędy. Natomiast jeśli chodzi o zazdrość o wygraną to ja gratuluję wygranej, ale tu chodzi o uczciwość prowadzonej walki . Teraz zobaczymy czy obietnice będą zrealizowane czy to puste tylko słowa, a jeśli chodzi o ciebie drogi Jonie to podejrzewam że też jeszcze musisz pracować nad polską gramatyką

  • Sarnazlasu - niezalogowany 2018-12-16 19:39:46

    Hitlera też wybrał suweren i co z tego? Demagogia I oszustwo jest obecnie na fali w Polsce jak i całej Europie. Polecam ciekawe wystąpienie O przyczynach tego stanu rzeczy https://www.newsweek.pl/kultura/nacjonalizm-rosnie-w-sile-tam-gdzie-upada-kultura-czytania-wystapienie-krzysztofa/8v7qtxe
    A co do zazdrości to właśnie Szylar I jego ekipa doszli do władzy na ludzkiej zawiści wieszajac po wsiach oświadczenia majątkowe I zaglądając innym do portfeli, dlatego też każdy ma prawo I obowiązek wymagać od nich szczególnie dużo w tej dziedzinie. Niestety trzeba sobie uświadomić że koszty 5 letniej kadencji rady uwzględniając jedynie diety to ponad milion złotych i to sa wlasnie fakty z którymi się nie dyskutuje.

Dodajesz jako: |