14°C bezchmurnie

Wybierz kandydata na burmistrza Jarosławia!

Już niewiele dni pozostało na oddanie głosu w zaproponowanych przez redakcję „Ekspresu Jarosławskiego” prawyborach burmistrza Jarosławia. Kupony cały czas spływają. Jeśli jednak nie oddaliście Państwo głosu na waszego ulubionego kandydata, trzeba się śpieszyć.

W tym tygodniu po raz przedostatni publikujemy kupon. Ostatni pojawi się w wydaniu naszego tygodnika z 29 maja. Przypomnijmy, prawybory mają pomóc nam wyłonić najlepszych kandydatów, którzy jesienią ubiegać się będą o fotel burmistrza Jarosławia.

Zaproponowaliśmy siedmiu kandydatów, których wymienia się w przedwyborczych dyskusjach lub mają,  zdaniem mieszkańców, największe szanse na start w wyborach na burmistrza Jarosławia. To osoby, które albo sprawują władze, albo pełnią ważne funkcje społeczne, samorządowe lub polityczne. Braliśmy pod uwagę także tych kandydatów, który uczestniczyli w wyborach przed czterema laty. Ale nie jest to lista zamknięta. Umieściliśmy ich w kolejności alfabetycznej. Na pozycji nr 8 zostawiliśmy wolne miejsce i tam można wpisać imię i nazwisko kandydata, który Państwa zdaniem powinien zasiąść w fotelu burmistrza, a którego nie uwzględniliśmy na naszej liście.

Zasady głosowania są proste. Należy wyciąć kupon z naszego tygodnika, postawić krzyżyk w kratce obok nazwiska wybranego kandydata (lub wpisać inne nazwisko w wolnym polu) i dostarczyć wypełniony kupon do naszej redakcji („Ekspres Jarosławski”, ul. Cerkiewna 3, 37-500 Jarosław). Można to zrobić osobiście (bezpośrednio w biurze redakcji lub wrzucając do skrzynki pocztowej na budynku), a także za pośrednictwem poczty. Kupony można też składać w kiosku „Róża” przy ul. Grodzkiej lub w Salonie Prasowym - Rynek 9 w Jarosławiu. Kupony będą przyjmowane do środy 30 maja (w przypadku przesyłek decyduje data stempla).

Uwaga! Przyjmowane są tylko oryginalne kupony wycięte z gazety, nie zostaną policzone kopie ksero lub innego rodzaju kopie. Każdy może dostarczyć dowolną liczbę kuponów. Głosowanie jest anonimowe,

W przyszłym tygodniu zamkniemy pierwszą turę, przeliczymy głosy, a w pierwszym czerwcowym wydaniu „Ekspresu Jarosławskiego” podamy wyniki i rozpoczniemy drugą turę, do której przejdzie dwóch kandydatów z największą liczbą głosów. Druga tura potrwa do końca czerwca. Zwycięzcę poznamy na początku lipca.

 

Redakcja

fot. Ewa KŁAK-ZARZECKA, Zbiory własne

wybierz kandydata na burmistrza jarosławia! kto państwa zdaniem powinien być burmistrzem jarosławia w latach 2018 – 2022? zanim nadejdą jesienne wybory samorządowe, redakcja „ekspresu jarosławskiego” - komentarze opinie

  • gość 2018-04-17 13:09:09

    byle nie Paluch...

  • gość 2018-04-17 22:19:45

    popieram poprzednika, byle nie Paluch. Osobiście odrzuciłbym już z automatu Chrzana i Kuleszę, Paluch i Możdzeń to jedna liga, Młynarski właściwie też. Zostają dwaj sensowni kandydaci, tj. Wołoszyn i Muzyczka. A na marginesie skąd Pani redaktor wytrzasnęła tych kandydatów? Może taki sam "plebiscyt" popularności zrobi Pani dla Radymna, bo pierogi stoją już w bloczkach startowych ...

  • Gość - niezalogowany 2018-04-17 22:54:57

    Wołoszyn i Muzyczka ha ha ha... Czy ten komentarz napisał Wołoszyn czy Muzyczka???

  • gość 2018-04-18 06:54:29

    A gdzie Wyczawski PANI ZARZECKA !!! będzie fajnie, będzie jak dawniej korytko i ciepła posadka dla pani.

  • gość 2018-04-18 07:38:38

    do Gość - niezalogowany - ani jeden ani drugi tego nie pisał. Jestem bardzo daleki od środowiska PiSowskiego, ale na Palucha napewno ani ja ani moja rodzina nie zagłosuje.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-18 21:10:50

    Tylko pan Waldemar Paluch, dobry gospodarz.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-18 21:11:25

    Tylko pan Waldemar Paluch, dobry gospodarz.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-19 00:13:38

    Jestem obojetny w to miasto ale jak bym miał wybierac od czasow S.P Matusza wybieram Palucha wam ludziom nic nie dogodzi co zrobil Wyczawski ze posprzedawal kamienice w Jw Za 12tys a za Palucha widac jednak co nieco miasto odwalone koncerty sa jak za kazdego jednego 2 razy w roku a ze rodzine nie pcha do koryta to jego plus bo żonka jego do dzis w Lirze pracuje

  • gość 2018-04-19 19:27:35

    kolego ty chyba nie wiesz co piszesz o Paluchu, jego żona pracowała w sklepie ze spodniami obok Ekonomicznego, i jak gość nastał to zrezygnowała z pracy. A jak twierdzisz, że nie pcha do koryta, to już całkiem pokazuje, że nie wiesz o czym piszesz. Dowiedz się kto pobrał dotacje z UM po 40 tyś, na otworzenie działalności gospodarczych i jakie były kryteria przydzielania, kto tam skłamał w oświadczeniu a kto nie.

  • gość 2018-04-19 19:47:21

    Tylko i wyłącznie Waldemar Paluch!!!

  • gość 2018-04-20 14:53:56

    1000 razy P. PALUCH

  • gość 2018-04-21 13:13:48

    Nie wiem co wy widzicie w tym Paluchu, jego czarny pijar mydli wam oczy ludzie!! Jeśli Pan Muzyczka faktycznie będzie startował to ma mój głos

  • Gość - niezalogowany 2018-04-21 22:23:49

    Rafał Młynarski

  • Gość - niezalogowany 2018-04-23 07:07:12

    Paluch pasie cały czas na inwestycjach w mieście Piotrosława z Pijewody więc widać jak się klika podobierala nie ma sensowniejszego kandydata jak Bogusław Wołoszyn a Drugie miejsce pan Muzyczka koniec klikania kciuka A w Jarosławiu na magistracie. Zamiast zasłony wisiały gacie. Nie kupisz tu czapki nie kupisz tu ciucha dostaniesz sandały od burmistrza Palucha

  • gość 2018-04-23 14:04:22

    Obecny na prezydenta - Pan W. Paluch. Cała ta rada zgniła nic nie pozwala zrobić dla miasta. Wszystko na nie.

  • gość 2018-04-25 15:07:35

    A ja zagłosowałbym na Rafała Młynarskiego. Rzeczowy,dobry człowiek. Odważny i honorowy.

  • gość 2018-04-25 18:05:44

    Jakim zarządcą jest Chrzan, to widać po ostatniej aferze w wydziale oświaty, którą już próbuje zamieść pod dywan, twierdząc, że to pomówienia. Właśnie kilka miesięcy temu pan Młynarski zwracał uwagę na nieprawidłowości w oświacie, ale został zignorowany. Prawda wyszła na jaw, tylko jakie zostały poniesione koszty. Chrzan w obu kadencjach pokazał, że nie nadaje się na gospodarza, jest niezwykle mierny, pełen obłudy. TYLKO NIE ON. Wydaje mi się, że należy postawić na nowych.

  • gość 2018-04-25 20:37:56

    Walter :D :D

  • Gość - niezalogowany 2018-04-26 10:25:34

    Co z tego ze burmistrz bedzie inny czy ten sam ( oby nie muzyczka ) jak rada prawdopodobnie zostanie ta sama Aby miasto żyło to najpierw trzeba rada miasta zmienić aby byla za rozwojem bo według przepisów burmistrz jest tylko organem wykonawczym

  • gość 2018-04-26 17:22:32

    każdy będzie lepszy od Palucha

  • Gość - niezalogowany 2018-04-26 19:43:35

    Rafał Młynarski

  • Gość - niezalogowany 2018-04-26 19:59:19

    Dla Pani Zarzeckiej najlepszym kandydatem na Burmistrza to chyba Muzyczka.. wtedy mogłaby Pani wrócić na ciepłą posadkę.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-26 20:04:21

    Paluch Waldemar

  • Gość I - niezalogowany 2018-04-26 20:09:21

    ,,....Młynarski honorowy..." dobre, ktoś tu stracił kontakt z rzeczywistością.

  • GośćMaria - niezalogowany 2018-04-26 20:19:21

    Moim zdaniem na burmistrza Krzysztof Pawłowicz uczciwy i urodzony w Jarosławiu

  • Gość - niezalogowany 2018-04-26 20:24:56

    TYLKO NIE CHRZAN. NIE DBA O LUDZI , NIE CZUJE DO NICH SZACUNKU I JESZCZE BEZCZELNIE TO POKAZUJE.AFERZYSTA NR 1 NA PODKARPACIU.ZARAZ PO BURYM.

  • Jas Wędrowniczek - niezalogowany 2018-04-26 20:26:07

    Czytam i oczom nie wierzę,nikt wam nie pasuje. No to,może ks. z górki na oś. Kombatantów. Niezły biznesmen, no i prawie święty. Kto za?

  • do gościa - niezalogowany 2018-04-26 21:26:23

    gościu Muzyczka i Wołoszyn do dwóch sensownych kandydatów? co to za kocopoły? od razu widać że jesteś zatwardziałym pisowcem, każdy rozsądny człowiek doskonale wie że Muzyczka już dawno postradał zmysły

  • do gościa - niezalogowany 2018-04-26 21:26:58

    gościu Muzyczka i Wołoszyn do dwóch sensownych kandydatów? co to za kocopoły? od razu widać że jesteś zatwardziałym pisowcem, każdy rozsądny człowiek doskonale wie że Muzyczka już dawno postradał zmysły

  • do gościa - niezalogowany 2018-04-26 21:27:41

    gościu Muzyczka i Wołoszyn do dwóch sensownych kandydatów? co to za kocopoły? od razu widać że jesteś zatwardziałym pisowcem, każdy rozsądny człowiek doskonale wie że Muzyczka już dawno postradał zmysły

  • do gościa - niezalogowany 2018-04-26 21:31:48

    gościu Muzyczka i Wołoszyn do dwóch sensownych kandydatów? co to za kocopoły? od razu widać że jesteś zatwardziałym pisowcem, każdy rozsądny człowiek doskonale wie że Muzyczka już dawno postradał zmysły

  • do gościa - niezalogowany 2018-04-26 21:32:12

    gościu Muzyczka i Wołoszyn do dwóch sensownych kandydatów? co to za kocopoły? od razu widać że jesteś zatwardziałym pisowcem, każdy rozsądny człowiek doskonale wie że Muzyczka już dawno postradał zmysły

  • gość 2018-04-26 21:49:40

    a ja zagłosuje na swojego kandydata może p.B. Łanowy

  • gość 2018-04-26 21:52:19

    a ja zagłosuje na swojego kandydata może p.B. Łanowy

  • mieszkaniec Jarosławia - niezalogowany 2018-04-27 06:36:19

    Nikt mądry na Pana Muzyczkę nie zagłosuje, kiedyś lektor w kościele, dziś po trupach do celu.... A taki był z niego porządny chłopak. Miasto jest dobrze zarządzane i niech tak zostanie.

  • gość 2018-04-27 07:52:30

    Rafał Młynarski :)

  • Gość - niezalogowany 2018-04-28 12:32:40

    Chyba nie chrzan po tej aferze w starostwie która próbuje przerobić na pomówienia tym razem może powołać paulo do reform wania szkół w mieście co z Jarosławem dla niej chyba ktoś go jej zabierze bo nie liczymy ze go honorowo odda bo jaki to człowiek wie każdy kto raz się z nią spotkal

  • gość 2018-04-28 12:39:08

    LUDZIE tylko nie PIS owski kandydat .

  • Gość - niezalogowany 2018-04-28 12:57:07

    Aby nie pisuar bo juz jeden vyl burmistrzem i tylko na wycieczki jezdzil.

  • gość 2018-04-28 13:51:41

    Chrzan i Paulo - razem pierwszej kadencji (dla Paulo z dziwnych powodów nie doprowadzonej do końca) i razem w drugiej (też niedokończonej przez naczelniczkę) coś dziwnego, jakiś układ i to należy wyjaśnić do spodu, a nie udawać - jak Chrzan - że to jakieś pomówienia i tak dalej. Z powodu pomówień nikt się nie podaje do dymisji, ale raczej chce się oczyścić. Coś tu bardzo śmierdzi....

  • Gość - niezalogowany 2018-04-28 23:25:55

    A może Pan Jacek Holub coś zrobiłby dla miasta ?

  • Gość - niezalogowany 2018-05-01 20:36:53

    Moze postawmy na kobietę , Pani Bożena Łanowy

  • Michał - niezalogowany 2018-05-03 08:31:04

    Byle nie Młynarski!!

  • gość 2018-05-03 13:22:55

    Tylko Pan Paluch i zadne tam z cylindra wyciagniete kroliki

  • gość 2018-05-03 20:23:08

    Pani Zarzeckiej marzy się powrót do starych układów i dobrej posadki, z obecnym burmistrzem to już się nie udało, proponuje smutno zanucić "powróć że komuno"!

  • gość 2018-05-05 08:32:08

    Marian Ryznar :D

  • Gość - niezalogowany 2018-05-07 01:14:04

    Tylko Młynarski Normalny gość porównując do tych nadetych bufonow

  • Jan - niezalogowany 2018-05-08 22:01:40

    Tylko Wołoszyn na burmistrza! Zobaczycie - poczekajcie jeszcze pare miesiecy i sie przekonacie. Mieszkancy przejrzeli

  • Gość - niezalogowany 2018-05-09 06:39:36

    Woloszyn ha ha ha. Kolejne lata nieróbstwa. Jeszcze wam pis nie przeszedł? Oj będzie dojenie miasta jak sprowadzić swoich

  • jarosławianin - niezalogowany 2018-05-14 12:37:56

    Moja rodzina głosować będzie na Palucha.

  • Gość - niezalogowany 2018-05-16 22:48:10

    Najlepszym kandydatem byłby Jarosław Pagacz jest to b.skromny i uczciwy człowiek! Jest podobny do bylego Burrmistrza śp.Matusza, reszta nadaje się do utylizacji wstyd !

  • Gość - niezalogowany 2018-05-17 06:50:30

    Jest tak skromny jak to miasto którym notabene zarządza od 28 lat cały czas w radzie.Pr,eciwko wszystkiemu basen nie boisko szkolne nie Kraszewskiego nie bulwary nie itp. Kogoś tu pogrzalo

  • gość 2018-05-19 20:41:58

    wreszcie jest czysto wmiescie brawo p paluch

  • gość 2018-05-19 20:51:11

    ząodejd ą starsi panowie z rady miasta któży sątam od 30 lat t o może coś się zmieni niech idą pod kosciółją

  • gość 2018-05-21 21:24:02

    Pan W. Paluch.

  • gość 2018-05-22 12:03:20

    tylko nie pirozek Boże broń ,wysłać boliwijczyka do Radymna niech mieszalnie asfaltu ustawia.zwane śmierdziuchem lub śmierdzielem

  • gość 2018-05-22 12:13:20

    Pani Redaktor jest taki kandydat ale ; ma gdzieś kandydowanie

  • gość 2018-05-22 19:23:31

    Tylko Pan burmistrz Paluch

  • gość 2018-05-23 08:17:54

    Tylko Jan Swizdor wytrzyma z leninem i boliwijczykiem inni oświrują

  • gość 2018-06-03 01:33:36

    Już PR-owcy Palucha wypełzli na fora.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-04 15:41:07

    Nie my od Bogumiła chwali Pięty