10°C całkowite zachmurzenie

Wybierz kandydata na burmistrza Jarosławia!

Już niewiele dni pozostało na oddanie głosu w zaproponowanych przez redakcję „Ekspresu Jarosławskiego” prawyborach burmistrza Jarosławia. Kupony cały czas spływają. Jeśli jednak nie oddaliście Państwo głosu na waszego ulubionego kandydata, trzeba się śpieszyć.

W tym tygodniu po raz przedostatni publikujemy kupon. Ostatni pojawi się w wydaniu naszego tygodnika z 29 maja. Przypomnijmy, prawybory mają pomóc nam wyłonić najlepszych kandydatów, którzy jesienią ubiegać się będą o fotel burmistrza Jarosławia.

Zaproponowaliśmy siedmiu kandydatów, których wymienia się w przedwyborczych dyskusjach lub mają,  zdaniem mieszkańców, największe szanse na start w wyborach na burmistrza Jarosławia. To osoby, które albo sprawują władze, albo pełnią ważne funkcje społeczne, samorządowe lub polityczne. Braliśmy pod uwagę także tych kandydatów, który uczestniczyli w wyborach przed czterema laty. Ale nie jest to lista zamknięta. Umieściliśmy ich w kolejności alfabetycznej. Na pozycji nr 8 zostawiliśmy wolne miejsce i tam można wpisać imię i nazwisko kandydata, który Państwa zdaniem powinien zasiąść w fotelu burmistrza, a którego nie uwzględniliśmy na naszej liście.

Zasady głosowania są proste. Należy wyciąć kupon z naszego tygodnika, postawić krzyżyk w kratce obok nazwiska wybranego kandydata (lub wpisać inne nazwisko w wolnym polu) i dostarczyć wypełniony kupon do naszej redakcji („Ekspres Jarosławski”, ul. Cerkiewna 3, 37-500 Jarosław). Można to zrobić osobiście (bezpośrednio w biurze redakcji lub wrzucając do skrzynki pocztowej na budynku), a także za pośrednictwem poczty. Kupony można też składać w kiosku „Róża” przy ul. Grodzkiej lub w Salonie Prasowym - Rynek 9 w Jarosławiu. Kupony będą przyjmowane do środy 30 maja (w przypadku przesyłek decyduje data stempla).

Uwaga! Przyjmowane są tylko oryginalne kupony wycięte z gazety, nie zostaną policzone kopie ksero lub innego rodzaju kopie. Każdy może dostarczyć dowolną liczbę kuponów. Głosowanie jest anonimowe,

W przyszłym tygodniu zamkniemy pierwszą turę, przeliczymy głosy, a w pierwszym czerwcowym wydaniu „Ekspresu Jarosławskiego” podamy wyniki i rozpoczniemy drugą turę, do której przejdzie dwóch kandydatów z największą liczbą głosów. Druga tura potrwa do końca czerwca. Zwycięzcę poznamy na początku lipca.

 

Redakcja

fot. Ewa KŁAK-ZARZECKA, Zbiory własne

wybierz kandydata na burmistrza jarosławia! kto państwa zdaniem powinien być burmistrzem jarosławia w latach 2018 – 2022? zanim nadejdą jesienne wybory samorządowe, redakcja „ekspresu jarosławskiego” - komentarze opinie

  • gość 2018-04-17 13:09:09

    byle nie Paluch...

  • gość 2018-04-17 22:19:45

    popieram poprzednika, byle nie Paluch. Osobiście odrzuciłbym już z automatu Chrzana i Kuleszę, Paluch i Możdzeń to jedna liga, Młynarski właściwie też. Zostają dwaj sensowni kandydaci, tj. Wołoszyn i Muzyczka. A na marginesie skąd Pani redaktor wytrzasnęła tych kandydatów? Może taki sam "plebiscyt" popularności zrobi Pani dla Radymna, bo pierogi stoją już w bloczkach startowych ...

  • Gość - niezalogowany 2018-04-17 22:54:57

    Wołoszyn i Muzyczka ha ha ha... Czy ten komentarz napisał Wołoszyn czy Muzyczka???

  • gość 2018-04-18 06:54:29

    A gdzie Wyczawski PANI ZARZECKA !!! będzie fajnie, będzie jak dawniej korytko i ciepła posadka dla pani.

  • gość 2018-04-18 07:38:38

    do Gość - niezalogowany - ani jeden ani drugi tego nie pisał. Jestem bardzo daleki od środowiska PiSowskiego, ale na Palucha napewno ani ja ani moja rodzina nie zagłosuje.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-18 21:10:50

    Tylko pan Waldemar Paluch, dobry gospodarz.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-18 21:11:25

    Tylko pan Waldemar Paluch, dobry gospodarz.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-19 00:13:38

    Jestem obojetny w to miasto ale jak bym miał wybierac od czasow S.P Matusza wybieram Palucha wam ludziom nic nie dogodzi co zrobil Wyczawski ze posprzedawal kamienice w Jw Za 12tys a za Palucha widac jednak co nieco miasto odwalone koncerty sa jak za kazdego jednego 2 razy w roku a ze rodzine nie pcha do koryta to jego plus bo żonka jego do dzis w Lirze pracuje

  • gość 2018-04-19 19:27:35

    kolego ty chyba nie wiesz co piszesz o Paluchu, jego żona pracowała w sklepie ze spodniami obok Ekonomicznego, i jak gość nastał to zrezygnowała z pracy. A jak twierdzisz, że nie pcha do koryta, to już całkiem pokazuje, że nie wiesz o czym piszesz. Dowiedz się kto pobrał dotacje z UM po 40 tyś, na otworzenie działalności gospodarczych i jakie były kryteria przydzielania, kto tam skłamał w oświadczeniu a kto nie.

  • gość 2018-04-19 19:47:21

    Tylko i wyłącznie Waldemar Paluch!!!

  • gość 2018-04-20 14:53:56

    1000 razy P. PALUCH

  • gość 2018-04-21 13:13:48

    Nie wiem co wy widzicie w tym Paluchu, jego czarny pijar mydli wam oczy ludzie!! Jeśli Pan Muzyczka faktycznie będzie startował to ma mój głos

  • Gość - niezalogowany 2018-04-21 22:23:49

    Rafał Młynarski

  • Gość - niezalogowany 2018-04-23 07:07:12

    Paluch pasie cały czas na inwestycjach w mieście Piotrosława z Pijewody więc widać jak się klika podobierala nie ma sensowniejszego kandydata jak Bogusław Wołoszyn a Drugie miejsce pan Muzyczka koniec klikania kciuka A w Jarosławiu na magistracie. Zamiast zasłony wisiały gacie. Nie kupisz tu czapki nie kupisz tu ciucha dostaniesz sandały od burmistrza Palucha

  • gość 2018-04-23 14:04:22

    Obecny na prezydenta - Pan W. Paluch. Cała ta rada zgniła nic nie pozwala zrobić dla miasta. Wszystko na nie.

  • gość 2018-04-25 15:07:35

    A ja zagłosowałbym na Rafała Młynarskiego. Rzeczowy,dobry człowiek. Odważny i honorowy.

  • gość 2018-04-25 18:05:44

    Jakim zarządcą jest Chrzan, to widać po ostatniej aferze w wydziale oświaty, którą już próbuje zamieść pod dywan, twierdząc, że to pomówienia. Właśnie kilka miesięcy temu pan Młynarski zwracał uwagę na nieprawidłowości w oświacie, ale został zignorowany. Prawda wyszła na jaw, tylko jakie zostały poniesione koszty. Chrzan w obu kadencjach pokazał, że nie nadaje się na gospodarza, jest niezwykle mierny, pełen obłudy. TYLKO NIE ON. Wydaje mi się, że należy postawić na nowych.

  • gość 2018-04-25 20:37:56

    Walter :D :D

  • Gość - niezalogowany 2018-04-26 10:25:34

    Co z tego ze burmistrz bedzie inny czy ten sam ( oby nie muzyczka ) jak rada prawdopodobnie zostanie ta sama Aby miasto żyło to najpierw trzeba rada miasta zmienić aby byla za rozwojem bo według przepisów burmistrz jest tylko organem wykonawczym

  • gość 2018-04-26 17:22:32

    każdy będzie lepszy od Palucha

  • Gość - niezalogowany 2018-04-26 19:43:35

    Rafał Młynarski

  • Gość - niezalogowany 2018-04-26 19:59:19

    Dla Pani Zarzeckiej najlepszym kandydatem na Burmistrza to chyba Muzyczka.. wtedy mogłaby Pani wrócić na ciepłą posadkę.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-26 20:04:21

    Paluch Waldemar

  • Gość I - niezalogowany 2018-04-26 20:09:21

    ,,....Młynarski honorowy..." dobre, ktoś tu stracił kontakt z rzeczywistością.

  • GośćMaria - niezalogowany 2018-04-26 20:19:21

    Moim zdaniem na burmistrza Krzysztof Pawłowicz uczciwy i urodzony w Jarosławiu

  • Gość - niezalogowany 2018-04-26 20:24:56

    TYLKO NIE CHRZAN. NIE DBA O LUDZI , NIE CZUJE DO NICH SZACUNKU I JESZCZE BEZCZELNIE TO POKAZUJE.AFERZYSTA NR 1 NA PODKARPACIU.ZARAZ PO BURYM.

  • Jas Wędrowniczek - niezalogowany 2018-04-26 20:26:07

    Czytam i oczom nie wierzę,nikt wam nie pasuje. No to,może ks. z górki na oś. Kombatantów. Niezły biznesmen, no i prawie święty. Kto za?

  • do gościa - niezalogowany 2018-04-26 21:26:23

    gościu Muzyczka i Wołoszyn do dwóch sensownych kandydatów? co to za kocopoły? od razu widać że jesteś zatwardziałym pisowcem, każdy rozsądny człowiek doskonale wie że Muzyczka już dawno postradał zmysły

  • do gościa - niezalogowany 2018-04-26 21:26:58

    gościu Muzyczka i Wołoszyn do dwóch sensownych kandydatów? co to za kocopoły? od razu widać że jesteś zatwardziałym pisowcem, każdy rozsądny człowiek doskonale wie że Muzyczka już dawno postradał zmysły

  • do gościa - niezalogowany 2018-04-26 21:27:41

    gościu Muzyczka i Wołoszyn do dwóch sensownych kandydatów? co to za kocopoły? od razu widać że jesteś zatwardziałym pisowcem, każdy rozsądny człowiek doskonale wie że Muzyczka już dawno postradał zmysły

  • do gościa - niezalogowany 2018-04-26 21:31:48

    gościu Muzyczka i Wołoszyn do dwóch sensownych kandydatów? co to za kocopoły? od razu widać że jesteś zatwardziałym pisowcem, każdy rozsądny człowiek doskonale wie że Muzyczka już dawno postradał zmysły

  • do gościa - niezalogowany 2018-04-26 21:32:12

    gościu Muzyczka i Wołoszyn do dwóch sensownych kandydatów? co to za kocopoły? od razu widać że jesteś zatwardziałym pisowcem, każdy rozsądny człowiek doskonale wie że Muzyczka już dawno postradał zmysły

  • gość 2018-04-26 21:49:40

    a ja zagłosuje na swojego kandydata może p.B. Łanowy

  • gość 2018-04-26 21:52:19

    a ja zagłosuje na swojego kandydata może p.B. Łanowy

  • mieszkaniec Jarosławia - niezalogowany 2018-04-27 06:36:19

    Nikt mądry na Pana Muzyczkę nie zagłosuje, kiedyś lektor w kościele, dziś po trupach do celu.... A taki był z niego porządny chłopak. Miasto jest dobrze zarządzane i niech tak zostanie.

  • gość 2018-04-27 07:52:30

    Rafał Młynarski :)

  • Gość - niezalogowany 2018-04-28 12:32:40

    Chyba nie chrzan po tej aferze w starostwie która próbuje przerobić na pomówienia tym razem może powołać paulo do reform wania szkół w mieście co z Jarosławem dla niej chyba ktoś go jej zabierze bo nie liczymy ze go honorowo odda bo jaki to człowiek wie każdy kto raz się z nią spotkal

  • gość 2018-04-28 12:39:08

    LUDZIE tylko nie PIS owski kandydat .

  • Gość - niezalogowany 2018-04-28 12:57:07

    Aby nie pisuar bo juz jeden vyl burmistrzem i tylko na wycieczki jezdzil.

  • gość 2018-04-28 13:51:41

    Chrzan i Paulo - razem pierwszej kadencji (dla Paulo z dziwnych powodów nie doprowadzonej do końca) i razem w drugiej (też niedokończonej przez naczelniczkę) coś dziwnego, jakiś układ i to należy wyjaśnić do spodu, a nie udawać - jak Chrzan - że to jakieś pomówienia i tak dalej. Z powodu pomówień nikt się nie podaje do dymisji, ale raczej chce się oczyścić. Coś tu bardzo śmierdzi....

  • Gość - niezalogowany 2018-04-28 23:25:55

    A może Pan Jacek Holub coś zrobiłby dla miasta ?

  • Gość - niezalogowany 2018-05-01 20:36:53

    Moze postawmy na kobietę , Pani Bożena Łanowy

  • Michał - niezalogowany 2018-05-03 08:31:04

    Byle nie Młynarski!!

  • gość 2018-05-03 13:22:55

    Tylko Pan Paluch i zadne tam z cylindra wyciagniete kroliki

  • gość 2018-05-03 20:23:08

    Pani Zarzeckiej marzy się powrót do starych układów i dobrej posadki, z obecnym burmistrzem to już się nie udało, proponuje smutno zanucić "powróć że komuno"!

  • gość 2018-05-05 08:32:08

    Marian Ryznar :D

  • Gość - niezalogowany 2018-05-07 01:14:04

    Tylko Młynarski Normalny gość porównując do tych nadetych bufonow

  • Jan - niezalogowany 2018-05-08 22:01:40

    Tylko Wołoszyn na burmistrza! Zobaczycie - poczekajcie jeszcze pare miesiecy i sie przekonacie. Mieszkancy przejrzeli

  • Gość - niezalogowany 2018-05-09 06:39:36

    Woloszyn ha ha ha. Kolejne lata nieróbstwa. Jeszcze wam pis nie przeszedł? Oj będzie dojenie miasta jak sprowadzić swoich

  • jarosławianin - niezalogowany 2018-05-14 12:37:56

    Moja rodzina głosować będzie na Palucha.

  • Gość - niezalogowany 2018-05-16 22:48:10

    Najlepszym kandydatem byłby Jarosław Pagacz jest to b.skromny i uczciwy człowiek! Jest podobny do bylego Burrmistrza śp.Matusza, reszta nadaje się do utylizacji wstyd !

  • Gość - niezalogowany 2018-05-17 06:50:30

    Jest tak skromny jak to miasto którym notabene zarządza od 28 lat cały czas w radzie.Pr,eciwko wszystkiemu basen nie boisko szkolne nie Kraszewskiego nie bulwary nie itp. Kogoś tu pogrzalo

  • gość 2018-05-19 20:41:58

    wreszcie jest czysto wmiescie brawo p paluch

  • gość 2018-05-19 20:51:11

    ząodejd ą starsi panowie z rady miasta któży sątam od 30 lat t o może coś się zmieni niech idą pod kosciółją

  • gość 2018-05-21 21:24:02

    Pan W. Paluch.

  • gość 2018-05-22 12:03:20

    tylko nie pirozek Boże broń ,wysłać boliwijczyka do Radymna niech mieszalnie asfaltu ustawia.zwane śmierdziuchem lub śmierdzielem

  • gość 2018-05-22 12:13:20

    Pani Redaktor jest taki kandydat ale ; ma gdzieś kandydowanie

  • gość 2018-05-22 19:23:31

    Tylko Pan burmistrz Paluch

  • gość 2018-05-23 08:17:54

    Tylko Jan Swizdor wytrzyma z leninem i boliwijczykiem inni oświrują

  • gość 2018-06-03 01:33:36

    Już PR-owcy Palucha wypełzli na fora.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-04 15:41:07

    Nie my od Bogumiła chwali Pięty

  • gość 2018-09-15 06:31:17

    Oczywista sprawa T.Chrzan numer 1

  • gość 2018-09-15 06:34:23

    Chrzan...

  • Szamboo - niezalogowany 2018-09-22 20:23:58

    Oczywiście tylko Wołoszyn lub Muzyczka! Bikoz ponieważ będą oni mogli zrealizować wszystkie plany obecnego burmistrza, gdyż albowiem mając RM za sobą zrealizują je bez żadnego oporu. Na poczatek zwiekszenie pensji dla miłościwie ponujacego. Budowa mostu im. Anny. Przebudowa ul.Kraszewskiego, bo jednak trzeba. Parkingi... Bulwary... Itd Szacun!

  • gość 2018-09-26 22:14:13

    Treść komentarza...

  • gość 2018-10-14 21:02:25

    Bojko na burmistrza :)

  • Krzysiek - niezalogowany 2018-10-19 11:16:24

    Najgorsze co może być dla miasta to Muzyczka i Wołoszyn . Paluch - dobry gospodarz , zrobiłby dużo więcej gdyby nie był blokowany przez Rade miasta / P. Muzyczka i inni /