6°C zamglenie

Wybierz swojego radnego powiatu i gminy

Koniec kadencji samorządowej zbliża się nieuchronnie. Wybory już za pasem. To dobry moment podsumować mijającą kadencję i pracę radnych w naszych gminach i miastach, a także w radzie powiatu. Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w naszym plebiscycie pod hasłem „Radny Kadencji 2014-2018”.

Rola radnego w powiecie, mieście i gminie jest bardzo istotna. Radni nie tylko nadzorują pracę władzy wykonawczej i ją kontrolują, ale przede wszystkim uchwalają  budżet gminy i całą strategię finansową. Są też ważnym łącznikiem na linii burmistrz lub wójt – mieszkańcy.  Już niebawem wybierzemy nowe rady, ale zanim to nastąpi mamy czas na podsumowanie pracy radnych mijającej kadencji. Proponujemy naszym Czytelnikom plebiscyt, który pomoże wybrać najlepszych radnych kadencji 2014-2018.

Poniżej zamieściliśmy listę radnych Rady Powiatu Jarosławskiego, radnych  miejskich z Jarosławia, Pruchnika i Radymna oraz radnych wszystkich rad gmin z terenu powiatu. Czytelnicy wybiorą najlepszego radnego powiatu oraz w każdej gminie. Głosujemy poprzez wpisanie imienia i nazwiska wybranego radnego miasta lub gminy oraz radnego powiatu na kuponie zamieszczonym obok. Wypełniony kupon należy dostarczyć do redakcji „Ekspresu Jarosławskiego” osobiście (można wrzucić również do skrzynki pocztowej zawieszonej na budynku) lub pocztą pod adres: Ekspres Jarosławski, ul. Cerkiewna 3, 37-500 Jarosław. Kupny będziemy drukowali co tydzień, do 2 października. Na Państwa głosy czekamy do 5 października (decyduje data wpływu kupnu).

Red.

Wybierz swojego radnego powiatu i gminy komentarze opinie

  • gość 2018-09-11 18:14:59

    Może by tak plebiscyt na najgorszego radnego.

  • gość 2018-09-11 18:21:01

    No to radny Kozak wykupi w sklepach cały nakład, a to że kupony będą wypełnione przez jedną osobę tym samym pismem, długopisem itd dla pani redaktor nie będzie miało znaczenia.

  • kwękacz - niezalogowany 2018-09-14 11:48:57

    Akurat radny Kozak miejsce na pudle ma zapewnione przez swoją aktywną działalność. Wątpię, że tego młodego człowieka stać (moralnie i finansowo) na takie praktyki.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-15 12:16:41

    Jaka aktywność? Przez4 lata zrobił drogę pod swój dom i proszę mi powiedzieć co więcej??? Gadać a być skutecznym to dwie różne rzeczy!!!

  • Gg - niezalogowany 2018-09-15 14:54:57

    Takich aktywnych jest wiecej,np.kandydat PiS na burmistrza .Jak nie wice burmistrz to radny powuatu,a z wynikami słabiutko.

  • gość 2018-09-26 16:33:58

    Proszę Państwa Pan radny Kozak jest na pewno inteligentny...., ale ubiera się jak w latach 50, za duże koszule spodnie dzwony. Panie Piotrze trochę więcej elegancji na uroczystościach ubiera się Pan jakby spod mostu był a na ulotce w normalnym garniturze, nie rozumie tego...... Inicjatywy Pana są puste przychodzi na nie 15 - 20 osób w tym koledzy i koleżanki z Partii weź się Pan do roboty a nie interpletacje piszesz do Burmistrza i głowę mu zawracasz. jestem za młodymi ale młodzi muszą się jakoś reprezentować !!!!

  • gość 2018-09-27 10:41:12

    Aktywność ? Dróżka do swojego domu ! Czy można wiedzieć czy coś jeszcze?

  • Gość - niezalogowany 2018-09-27 22:16:43

    Szanowni państwo, kiedy patrzę na to co wypisujecie to przychodzi mi na myśl tekst który celnie wypowiedział Dominik Tarczyński do awanturującej się opozycji "jest wycie? znakomicie!", szanowni państwo popatrzcie na działalność pana Kozaka trochę obiektywnie, działa na wielu płaszczyznach, jest aktywny i w wielu miejscach bardzo skuteczny, wiele działań o charakterze patriotycznym, powołanie Młodzieżowej Rady Miasta, liczne zapytanie i inerpelacje za które od was mu się dostało dla kogo on to piszę dla siebie czy dla interesu wspólnego? proszę się zastanowić, piszecie że zrobił drogę dla "siebie", czy on czasami nie mieszka w bloku? no właśnie pewnie że mieszka i to w dodatku nie sam, więc siłą rzeczy korzystają z niej wszyscy mieszkańcy, dlatego za nim wypiszecie takie głupoty trochę sprawdzcie jak wyglądają fakty i popatrzcie obiektywnie, pozdrawiam i życzę refleksji!

  • gość 2018-09-29 01:49:50

    Piotrek, jak piszesz post wychwalajacy samego siebie to podpisuj się z imienia i nazwiska :) młodzieżowa rada miasta I liczne interpelacje to nic...

  • Gość - niezalogowany 2018-09-29 12:54:18

    Piotruś oprócz szumu i wiatru nic realnie nie zrobiłeś. A jak zrobiłeś to napisz co konkretnie?

  • gość 2018-09-29 23:15:40

    Jest taka piosenka "dzisiaj tu jutro tam", której słowa bardzo pasują do niektórych. Raz tu, raz tam, dwie opcje zupełnie różne a jeden człowiek, czy można aż tak zmienić poglądy, widocznie można tylko dlaczego chyba tylko dla władzy. Taki młody, a tu hop z jednego do drugiego.

  • gość 2018-10-02 10:01:46

    tak? a gdzie PO, PSL???? a, przepraszam to Komitet Wyborczy Wyborców Ponadpartyjna Koalicja Waldemara Palucha :):)

  • gość 2018-10-02 11:48:59

    Piotruś oprócz interpelacji typu "pies nasrał na chodniku i dlaczego podły Paluch się tym nie zajmuje" g..o zrobiłeś. Radny któremu matka pierze majtki nie wzbudza zaufania.

  • TADEO KALAREPA - niezalogowany 2018-10-16 21:48:17

    ZORIENTOWANY W POLITYCE NIE Szanowny Panie PAWLE FRANKIEWICZU, KANDYDACIE NA WÓJTA GMINY JAROSŁAW. Pana potencjalni wyborcy wiedzą, że chciał Pan wyłudzić ( TAK , WYŁUDZIĆ, i żaden załatwiony wyrok sądu załatwiony u koleżki Mietka z partyji tego nie zmieni, oszuście!!!!!!!!) z budżetu gminy nienależne odszkodowanie w wysokości 11 milionów, za rzekome straty w należącej do Pana i Pańskiej rodziny kopalni kruszywa w Muninie i Tuczempach? Że przegrał Pan sprawę we wszystkich możliwych instancjach, i UDOWODNIONO PANU matactwa i fałszowanie , preparowanie dokumentów finansowych i zamówień potwierdzających nieprawdę?? Czyżby pojawił się nowy sposób na odzyskanie tych pieniędzy.?? Ale frajda samemu sobie wypłacić kaskę?? A może tatkowi? A może nie jest prawdą, iż musiał Pan zwrócić do Gminy którą Pan i Pańska rodzina skarżyła koszty postepowania sądowego i wynagrodzenia adwokata gminy w kwocie 100 tys zł? A może zaprzeczy Pan, iż mecenas Streit nie załatwił Panu umorzenia kosztów założenia sprawy i ODWOŁOWANIA W NIESKOŃCZONOŚĆ ( w których to i tak została Panu udowodniona tylko chęć wyłudzenia) w związku z słabą sytuacją materialną…..?? A może ci znajomi wiedza o zakupie przez Pana działek rolnych przy obwodnicy miasta Jarosławia, z chęcią ich odrolnienia jako Wójt Gminy i wybudowania tam stacji benzynowej? Czyżby Pański ojciec TAK MAŁO zorientowany w geodezji i działkach wokoło obwodnicy o tym nie wiedział, że tak Pana zachęcał do kandydowania??? POZDROWIENIA SERDECZNE