Wybili szyby na przystankach
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3

Wandale zniszczyli przystanki w Mokrej, na Słomiance, Parcelacji, w Tyniowicach, w Węgierce i Pruchniku. Wybili 19 szyb w 12 przystankach autobusowych. Policja sprawdza nagrania kamer od Mokrej do Woli Węgierskiej. – Mam nadzieję, że szybko zostanie ustalony sprawca i odpowie za swój czyn – mówi wójt gminy Roźwienica Tomasz Kotliński.

W nocy z piątku na sobotę (z 8 na 9 lutego) nieznany sprawca zniszczył przystanki autobusowe od miejscowości Mokra do Woli Węgierskiej. Jeden przystanek należy do gminy Pruchnik. – W sumie rozbił 19 szyb. Powiadomiłem pracowników zakładu komunalnego i zleciłem posprzątanie szkła, żeby nie doszło do wypadku. Pracownicy wykonali dokumentacje fotograficzną dla ubezpieczyciela. W niektórych wiatach wybita była tylko jedna szyba, w innych po trzy i cztery – wyjaśnia wójt T. Kotliński. – Ubezpieczamy przystanki, więc straty pokryje ubezpieczyciel. To koszt około 12 tysięcy złotych. Jednak mam nadzieję, że policja znajdzie wandali. To nie był przypadkowy wybryk, to było zamierzone działanie – dodaje gospodarz gminy.

Mieszkańcy gminy Roźwienica są zbulwersowani takim zachowaniem: – Ludzie korzystają z przystanków. Chronią się w wiatach przed wiatrem czy deszczem. Widzi pani, jak dziś wieje. Jak można coś takiego zrobić? Zniszczyć wspólne dobro, przecież to służy mieszkańcom i to zazwyczaj ludziom starszym, bo młodzi jeżdżą autami – mówi kobieta spotkana w Węgierce. W Tyniowicach napotkani mieszkańcy mają nadzieję, że policja szybko ustali, kto to zrobił. – Na sklepie jest kamera, w prywatnym domu też mają kamerę. Jak przejrzą nagrania, na pewno coś znajdą – mówi mężczyzna.

Starszy sierżant Bartosz Stefanowski, zastępujący oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu wyjaśnia, że policjanci z Komisariatu Policji w Pruchniku prowadzą już czynności: – Policjanci zabezpieczają nagrania z kamer zlokalizowanych na trasie Mokra – Wola Węgierska – informuje.

EKZ

FOT. Ewa KŁAK-ZARZECKA

wandale zniszczyli przystanki w mokrej, na słomiance, parcelacji, w tyniowicach, w węgierce i pruchniku. wybili 19 szyb w 12 przystankach autobusowych. policja sprawdza nagrania kamer od mokrej do wol - komentarze opinie

  • Kit Wciskacz - niezalogowany 2019-02-14 00:08:39

    Tylko jakiś debil mógł to zrobić, mądre toto nie było. Na miejscu wójta nie naprawiać dopóki to coś się nie znajdzie. Najlepiej wyznaczyć nagrodę za wskazanie sprawcy i solidnie ukarać. Tak to jest jak prostaki płodzą bezmózgowców.

Dodajesz jako: |

Zdarzenia, Jarosław - więcej informacji