14°C bezchmurnie

Wystąpili u lwowskiej Madonny

Wystąpili u lwowskiej Madonny

Chór i Orkiestra Kameralna „Sursum Corda” z Radymna pod kierownictwem księdza Łukasza Kramarza, wzięły udział w VIII Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej we Lwowie. Koncert odbył się w bazylice archikatedralnej pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny.

Powód był szczególny tego wydarzenia – przybliżenie i rozpowszechnienie historii i istoty znaczenia krzyża, który święty Jan Paweł II przytulał do siebie w Wielki Piątek, podczas drogi krzyżowej, tydzień przed swoją śmiercią. Ks. Łukasz Kramarz poświęcił wiele czasu i zaangażowania w przygotowanie do tego wydarzenia. W programie koncertu znalazły się pieśni opiewające krzyż, wykonywane przez Sursum Corda. Do śpiewu solowego zaproszono Natalię Cieślachowską-Trojnar (sopran) oraz Zbigniewa Płudowskiego (bas). W rolę lektora wcielił się pan Tadeusz Szczerbaty aktor teatru Fredreum w Przemyślu. W scenariuszu wykorzystano fragmenty wzruszającego reportażu Krzyżu święty nade wszystko, w którym wystąpił artysta, mieszkaniec Stefkowej (Bieszczady), twórca krzyża oraz jego żona. W wywiadzie opowiedzieli o powstaniu i wędrówce tego krzyża oraz wpływie jaki wywarł na ich życie.

– Koncert spotkał się z wielkim aplauzem zgromadzonych słuchaczy, którzy nie kryli wzruszenia i łez. Szczególnie widoczne to było podczas indywidualnej adoracji krzyża. Członkowie Chóru i Orkiestry Kameralnej Sursum Corda czują się zaszczyceni, że mogli wziąć udział w tym pięknym dziele. Pragną, aby wieść o krzyżu rozeszła się jak najdalej, a on sam niósł otuchę cierpiącym – relacjonuje  Dorota Michalewska.

r.

Fot. Radio Fara, ks. K. Szebla

Wystąpili u lwowskiej Madonny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Muzyka, Radymno miasto - więcej informacji