Zaleska Wola nie chce chlewni zarodowej i biogazowni

Mieszkańcy Zaleskiej Woli w gminie Radymno nie zgadzają się na zlokalizowanie w odległości 0,5 km od ich domów chlewni na 3 600 loch zarodczych oraz biogazowni. Swój sprzeciw wyrazili podczas spotkania wiejskiego, które odbyło się wczoraj (czwartek 7 lutego 2019).

W spotkaniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy wioski, ale także radni gminy Radymno, wójt Bogdan Szylar, Tadeusz Wójcik, główny specjalista ds. rolnictwa i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy w Radymnie, a przede wszystkim przedstawiciele firmy GOBARTO. 
To firma, która chce zainwestować w Zaleskiej Woli i wybudować tu chlewnię loch zarodczych oraz biogazownię. W tej sprawie spotkali się z mieszkańcami 1,5 roku temu. A ci, zmyleni budową zakładów mięsnych, jak to zostało zawarte w ogłoszeniu o zebraniu, wolę wyrazili. 
Dziś, znając szczegóły inwestycji, podnoszą, że będzie ona uciążliwa z powodu odoru, będzie zagrażać zdrowiu mieszkańców, a także zniszczy piękne walory krajobrazowe okolicy,  gdzie żyje bocian czarny, dzięcioł, orlik krzykliwy, bobry,  wilki, a nawet łosie.
Przedstawiciele GOBARTO odpierali zarzuty mieszkańców, obiecali nawet wybudowanie  świetlicy, ale to nie przekonało mieszkańców Zaleskiej Woli. 


Więcej o sporze w Zaleskiej Woli we wtorkowym wydaniu Ekspresu.  


Ewa KŁAK-ZARZECKA


FOT. Ewa KŁAK-ZARZECKA

Zaleska Wola nie chce chlewni zarodowej i biogazowni komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 10:08:49

    Wybudować chlewnię wójtowi koło domu, on lubi takie zapachy. A może niech wójt się przeprowadzi obok wysypiska śmieci. A dlaczego taka cisza na temat Pani sekretarz, czyżby swój swojego krył, 0,8 promila to nie jest wykroczenie tylko już przestępstwo, zobaczymy na ile tej Pani zabiorą prawo jazdy????

  • gość 2019-02-08 10:41:58

    Pani sekretarz to na pewno, jak dojdzie do realizacji to zostanie pobity rekord z 0,8 do 2,5 promila ale jak ma się smaki to tylko zabawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • XXX - niezalogowany 2019-02-08 13:51:34

    Pamiętam jak Wójt chodził przed wyborami po domach i czyscił klamki, obiecywał że będzie pomagał społeczeństwu a tym czasem na nic zdały się jego obietnice,teraz jak ludzie potrzebują jego wsparcia to on się na nas wypiął.Brawo Panie Wójcie!!!Mam nadzieję że 5 lat szybko zleci.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 17:13:34

    Nie prawdą jest, że gmina nic nie może wtej sprawie- to właśnie wójt jest organem do reprezentowania interesów osób fizycznych zamieszkujących na terenie gminy, nie interesów inwestorów. Wójt ściemnia, że jak mieszkańcy nie chcą to nie będzie tej inwestycji, chce uśpić czujność ludzi, a potem jak nie będą pisać pism, uwag, protestować to wszystko przejdzie i tak jak w Młynach, będzie mówił do ludzi, że on nic nie może i będzie sponsorował się na inwestorze, dogadywał tak jak z Empolem

  • gość 2019-02-08 17:41:48

    Gościu nie siej propagandy i fałszu, to wójt Ślęzak oraz przewodniczący Bocian w 2013 roku dogadali się z Empolem, przekazując wysypisko.

  • gość 2019-02-08 18:40:22

    Dlaczego zaproszeni goscie i wojt stoi braklo dla nich krzesel

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 19:20:09

    Inwestor sprytnie i po cichu działał o czym w UG Radymno na pewno wiedzieli. Nieudolnie poprowadzone spotkanie (zakłamane) bez żadnej dokumentacji nie potwierdza zgody mieszkańców z przed 1,5 roku .Postawili ludzi przed faktem dokonanym . To że liczba mieszkańców jest mała nie oznacza, że można ludzi tak traktować . Wstyd dla gminy,że zezwolili na takie lichwiarskie zebranie 1,5 roku temu, a najśmieszniejsze jest to bez żadnej dokumentacji .

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 19:20:31

    Inwestor sprytnie i po cichu działał o czym w UG Radymno na pewno wiedzieli. Nieudolnie poprowadzone spotkanie (zakłamane) bez żadnej dokumentacji nie potwierdza zgody mieszkańców z przed 1,5 roku .Postawili ludzi przed faktem dokonanym . To że liczba mieszkańców jest mała nie oznacza, że można ludzi tak traktować . Wstyd dla gminy,że zezwolili na takie lichwiarskie zebranie 1,5 roku temu, a najśmieszniejsze jest to bez żadnej dokumentacji .

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 19:26:36

    Hahaha tak, nie ma krzesełek, ponieważ Zaleska Wola zdaniem naszej władzy wyższej nic nie potrzebuje

  • gość 2019-02-08 19:47:10

    O widzę że dwie mieszkanki Skołoszowa w tym radna Świerk przemeldowały się do Zaleskiej bo razem głosują, czy to jest zgodne z prawem ? Co do osoby prowadzącej niby zebranie to ta pani ruszyła już z kampanią sołecką dlatego ten temat oj ...to wy sami udawadniacie że nic nie potrzebujecie

  • gość 2019-02-08 19:48:53

    A radny z Chotynca pan N.milczy chyba jest za lochami?

  • gość 2019-02-08 21:06:45

    Ta pani po promilach ma lepiej bo ją wozi służbowy samochód a wójt kupuje nowy za 130 tys a co

  • gość 2019-02-08 21:15:06

    W Dunkowicach niech pan wójt chlewnie postawi razem z radnym tak inwestuje w tą miejscowość remont remizy za pare tyśiaków w tamtym roku wtyk wyburzyli i od nowa pare tyśaków bo nowy samochód i zanika brama

  • gość 2019-02-08 21:26:38

    W Dunkowicach niech pan wójt chlewnie postawi razem z radnym tak inwestuje w tą miejscowość remont remizy za pare tyśiaków w tamtym roku wtyk wyburzyli i od nowa pare tyśaków bo nowy samochód i zanika brama

  • gość 2019-02-08 21:45:08

    Oj tylko stać was na obrażanie, pomawianie, mówienia bzdur, ale na całe szczęście zdecydowana większość mieszkańców myśli normalnie bo widzi ile dobrego i dużo zrobiono przez ostatnie cztery lata na terenie gminy. Dlatego Pan Szylar 4 lata temu wygrał w pierwszej turze także wygrał wybory obecne w 1szej turze i wygra kolejne za pięć lat również w pierwszej Wy nieliczni nadal zajmujcie się głupstwami i sianiem nieprawdy ale mieszkańcy widzą inaczej odmiennie od waszej propagandy.

  • gość 2019-02-08 21:46:00

    Ponoć w tym tygodniu u radnego z Duńkowic pojawiło się CBŚ. Ktoś coś w tym temacie?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 22:00:00

    Potrzebuję kontakt do Projektanta który wykonał kawał dobrej roboty w tej świetlicy he he he ....

  • gość 2019-02-08 22:03:42

    Kosztorys robił Prezes, słychać to wyraźnie podczas dyskusji na sesji rady gminy.

  • Sarnazlasu - niezalogowany 2019-02-08 22:23:39

    Proszę napisać dokładnej co takiego dobrego zrobił wójt przez ostatnie 5 lat czekam pozdrawiam ;)

  • gość 2019-02-08 22:41:49

    Wyprzedał ogrom pola gminnego. Zadłużył gminę. Wymienił pracowników na swoją rodzinę i znajomych. Uczy się czytać.

  • Żal... - niezalogowany 2019-02-08 23:11:43

    Szanowny Panie Wójcie... A może tak w skołoszowie za Kościołem wybuduje Pan chlewnie? Nieopodal Pana rezydencji? Albo przy rezydencji jego ekscelencji Pana Wojciecha? Smród i odór to dla Pana zapewne normalność widząc jak na sesji Rady Gminy siedzi Pan jak szczur pod miotłą zamiatając brudy Gminy pod dywan! Jestem mieszkańcem Gminy i Obiecuję, że choćbym miał stanąć na głowie, to postaram się o udostępnienie dla opinii publicznej wyroku pijanego kierowcy (szanowne Pani sekretarz) ! Jest to przestępstwo w myśl art 178a K. K.!!! Wracając do chlewni, współczuję mieszkańcom Zaleskiej Woli... Ogromne wyrazy współczucia! Mam nadzieję (choć wątpię szczerze), że Pan Wojt okaże się być mężczyzna z "jajami" i zadba o swoich wyborców i mieszkańców i nie zgodzi się na budowę chlewni. Jednakże znając Pana Wójta to ogromnie wątpię aby był prawdziwym mężczyzna... Panie Wójcie ma Pan "jaja?" Brawo dla tych co mają odwagę mówić prawdę prosto w oczy!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 23:36:23

    Odpowiedz do komentarza gościa //// O widzę że dwie mieszkanki Skołoszowa w tym radna Świerk przemeldowały się do Zaleskiej bo razem głosują, czy to jest zgodne z prawem ? Co do osoby prowadzącej niby zebranie to ta pani ruszyła już z kampanią sołecką dlatego ten temat oj ...to wy sami udawadniacie że nic nie potrzebujecie.////// Już odpowiadam w/wym. Temacie . To nie kampania na Sołtysa proszę Pana tylko Spotkanie w/s sprzeciwu planowanej inwestycji Hodowcy Gobarto w Zaleskiej Woli źle Pan słuchał na spotkaniu. Natomiast poruszona główną kwestią na spotkaniu czyli sprzeciw mieszkańców przedstawiony był w sposób bardzo czytelny poparty mocnymi argumentami. Wszystkie niezbedne uwagi mieszkańców zostały jasno podkreślone niestety żal czytać takie komentarze że sami udowadniamy że nic nie potrzebujemy. Jest to nie na miejscu . Potrzeby mamy ogromne ale zostaliśmy przez Gminę zapomniani i próbuję się wcisnac ludziom na siłę bombę ekologiczną. Społeczność popiera inne typy inwestycji nie zagrażających zdrowiu i życiu i proszę to uszanować.

  • XXX - niezalogowany 2019-02-08 23:46:21

    Brawo dla żal....

  • gość 2019-02-09 06:51:38

    Jak się nie ma argumentów to się atakuje obrażaniem kogoś takie teksty jak "...Czy ma pan jaja... Jak szczur pod miotłą...pijana pani sekretarz...bomba ekologiczna itp. mieszkańcy gminy w zdecydowanej większości wybrali Pana Wójta właśnie za ogrom inwestycji wykonanych przez ostatnie cztery lata i za to co będzie zrobione przez kolejne pięć lat to widać w każdej miejscowości i tylko ślepy i obłudny tego nie widzi . Co do zagrożenia ze strony śmiech na sali jeszcze nie widziałem aby była bombą ekologiczną zagrażającą życiu i zdrowiu.

  • Dociekliwy. - niezalogowany 2019-02-09 08:04:55

    No skoro pan wojt juz prawie umie czytac to niech ktos wlaczy mu koputer i niech przeczyta prawde o sobie.Ludzie Prawa i Sprawiedliwosci czy popieracie takie PRAWO ktore pozwala na trucie ludzi, degradacje srodowiska i kumoterstwa w samorzadach? Czy PIS popiera SPRAWIEDLIWOSC spoleczna? Przeciez ci ludzie Zaleskiej Woli nie maja swietlicy, placu zabaw, otwartej strefy aktywnoci ,hali sortowej ogrzewania w tej "ruderze"ktora wojt nazwal swietlica i ustali cennik za jej wypozyczenie.W inne miejscowosci sie inwestuje chociazby w ogzrewanie budujacej sie swietlicy Dunkowicach. I pytam czy to prawo i sprawiedliwosc istnieje dla ludzi Zaleskiej Woli? No chyba ze efekt bedzie taki ze chlewnia zostanie wybudowana **PRAWNIE** to wowczas **SPRAWIEDLIWIE **zarowno zwolennicy i przeciwnicy budowy chlewni jednakowoz beda wachac ten sam smrod.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 08:06:11

    Jeśli tyle dobrego Pan Wójt zrobił,to w takim razie co zrobił dla Zaleskiej Woli?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 08:11:27

    W takim razie co takiego dobrego zrobił Pan Wójt dla Zaleskiej Woli?

  • gość 2019-02-09 08:29:07

    Właśnie 22 lata rządów poprzednika doprowadziły do tego, że brak jest nawet świetlicy, dobrze zauważasz ze w innych miejscowościach się inwestuje bo potrzeba odrabiać zaległości lat poprzednich gdzie wójt zatrudniał syna synową córkę i innych skoligaconych rodzinie a ty piszesz bzdury poczekaj spokojnie wszystko w swoim czasie. Tak przy okazji prowadząca spotkanie na materiale filmowym mówi..my nie chcemy świetlicy zastanów się co mówisz i piszesz

  • Citizen - niezalogowany 2019-02-09 09:03:55

    Najwięcej dobrego wójt zrobił dla siebie, swojej rodziny i przyd...pasów. dla siebie - maksymalne wynagrodzenie, najwyższe wśród okolicznych gmin, dla żony- półtora etatu w szkole, dla asystenta bez wykształcenia stanowisko kierownika kancelarii głownej z wysokim wynagrodzeniem i ryczałtem na przejazdy, dla znajomych i rodziny - stołki w urzędzie. Teraz wójt kupuje sobie auto do urzędu z full wyposażeniem i przyciemnianymi szybami żeby nie było widać z kim się będzie woził. Aha zrobił sobie też asfalt i chodnik przy domu. Ale cytując byłą premier Szydło - To mu się po prostu należało.

  • gość 2019-02-09 09:18:06

    W Polsce jak w lesie nigdy tu nie będzie dobrze W kraju gdzie 2 miliony wyjechało za pracą nie powinno się protestować przeciwko miejscom pracy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 09:21:01

    Przypominam że to już 5 rok rządów obecnego wójta i może ktorys z jego wiernych obrońców wypisujacych na tym forum zamiast pisac o rzekomych zaniedbaniach poprzednika wskazałby te spektakularne sukcesy tego wójta.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 09:25:11

    odpowiedź do komentarza - ( Jak się nie ma argumentów to się atakuje obrażaniem kogoś takie teksty jak "...Czy ma pan jaja... Jak szczur pod miotłą...pijana pani sekretarz...bomba ekologiczna itp. mieszkańcy gminy w zdecydowanej większości wybrali Pana Wójta właśnie za ogrom inwestycji wykonanych przez ostatnie cztery lata i za to co będzie zrobione przez kolejne pięć lat to widać w każdej miejscowości i tylko ślepy i obłudny tego nie widzi . Co do zagrożenia ze strony śmiech na sali jeszcze nie widziałem aby była bombą ekologiczną zagrażającą życiu i zdrowiu. ) - Nie kompromituj się tymi tekstami byłeś na zebraniu w Zaleskiej Woli i jak zawsze nieodrobiłeś lekcji "Pała" nie potrafisz czytać i słuchać ze zrozumieniem. Gołym okiem widać jak się nie udolnie bronisz piszesz o wykonanych inwestycjach w każdej miejscowości a co z Zaleską Wolą zapomnieliscie o niej na zawsze jest oczywiste że macie tam ludzi za nic ale tego jest już za wiele. My wam teraz zrobimy kampanię na smrodzie z chlewni ktorym lubicie oddychać ten wasz tonący statek płynący na oślep bez sternika zatrzyma się na smietnisku w Młynach i tam już zostanie. Będziecie sadzić tam Las razem z Empolem bo dostaniecie sądowy nakaz za popełnione nadużycia w sprawie działek więc to tylko początek tej piramidy . Gościu nie bądź taki kozak bo mieszkańcy Młynów, Chotyńca , Zaleskiej Woli nie są waszą własnością. Jeśli nie potraficie rządzić to należy ustąpić z funkcji a nie potraficie brak kompetencji oraz ogólnej wiedzy potrzebnej do reprezentowania urzędu jest bardzo widoczny więc dla dobra gminy podajcie się do dymisji będzie to jedyna rzecz którą możecie doborze zrobić. Wasze sesje przypominają komedię Sami swoi he he he.... słychać jak wypowiedzi poszczególnych osób sprawiają im cierpienie i takimi ludźmi opasaliście się doborze że nie wszyscy są na tym poziomie co wasz rządzący elektorat czyli jak sam podkreśliłeś ślepy i obłudy to wasze grono. Kończąc konserwacje przypominam że Blok reklamowy dla obecnej Władzy dopiero się rozpoczął możecie to zatrzymać ponieważ macie taką możliwość ale wasz wybór , wasze będą też konsekwencje. _____Czekam na odpowiedź_____

  • gość 2019-02-09 09:27:34

    Wiem że was prawda boli jak obecny wójt będzie jeszcze kolejnych 10 lat to gwarantuję ci że wynik jego rządów będzie parokroć lepszy od poprzednika a swoją drogą wzbraniać się przed miejscami pracy to głupota lepiej brać podniesione renty, rodzinne świadczenia, 500 plus dane przez ten "zły rząd Prawa i Sprawiedliwości " i narzekać. Spektakularne sukcesy obecnego Pana Wójta ludzie ocenili przy urnach

  • gość 2019-02-09 09:57:31

    Zapomniałaś wspomnieć o mieszkańcach największych miejscowości Sośnica Skołoszów Święte Łazy Ostrów i inne którzy w jednoznaczny sposób dali wyraz poparcia dla Pana Wójta i jego działań przy wyborach strasz sobie nadal a żartem jest takie powiedzonko " Nie strasz nie strasz bo się ze...."

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 10:28:28

    Niby tacy cwaniacy ale nikt się nie podpisał.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 10:45:24

    https://pomorska.pl/mieszkancy-gminy-wielgie-nie-chca-fermy-swin-boja-sie-smrodu-i-skazenia-srodowiska/ar/13080900

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 11:01:44

    Dobrze napisane Święte,Sośnica,Skołoszów,Łazy,Ostrów tylko te wioski coś zyskały a reszta to co z pod ogona wypadły?Jeśli tak wam się podoba chlewnia to możecie inwestorów zaprosić do siebie!!! Wybidują wam świetlicę sądzą pracę i itd....same zalety tylko korzystać!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 11:30:27

    Zaleskiej Woli nawet pieniędzy na klub sportowy nie dał wojt w tym roku a chlewnie na 3600 loch chce im zafundować. Nie wierzymy w ciebie wójcie, w twoje obietnice, ustawiasz się tylko. Do lasu wracaj. Jak się za darmo dało działkę parafii Sośnica to ksiądz na każdej mszy wójta chwalił to babki o dziadki poszli zagłosować. Albo jak z Ostrowa ksiądz kolega z Węgierki dostał tysiaka na mszę to chwalił i też babki poszły. Ta zagorzałosc relacji z Empolem jest podejrzana, te sponsoringi od firmy, do której ludzie mają pretensje - powinno CBA się tym zainteresować. A co tamtą władza miała za pazurami to niech wójt udowodni, a nie zwala a sam nic nie robi. Dzisiaj on jest wójtem nie Ślęzak, on ma interesy ludzi pilnować nie tamta władza. A jak wójtowi szkoda że inni biorą 500+ to niech drugie dziecko macha, na drugie dostanie. PIS jest w porządku ale w swoich szeregach ma też śmieci. Szylar nawet nie wie co to PIS on był w różnych partiach teraz na czasie jest w PIS a potem zmieni jak się będzie opłacać

  • gość 2019-02-09 14:44:39

    Uważaj co piszesz, nie jesteś anonimowa w necie za fałszywe pomówienia możesz mieć ty kłopoty niektórzy z was ciągle mają tylko pretensje głupoty piszesz nie jesteś reformowalna widzę że najlepiej wychodzi ci obrzucanie innych błotem już nawet księża ci nie pasują. Wioski wymieniłem wcześnie nie wszystkie, zobacz na bardzo wysokie poparcie w Nienowicach, Korczowej, powiem nieskromnie nie jesteście w Zaleskiej pępkiem świata ale i wam Pan Wójt i Rada Gminy wykona to na co zasługujecie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 15:10:46

    A skąd wiadomo że to kobieta?

  • gość 2019-02-09 15:46:49

    Od zawsze czy to w domu czy w szkole uczono mnie mówiąc, ustąp upartemu lub głupiemu, dlatego tym narzekającym, roszczeniowym i co nigdy sami nic nie zrobili dobrego dla innych a tylko do całego świata mają żale piszę, ustępuję z tej dyskusji.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 16:58:09

    Widać że słabo się uczyłes lub szkoły nie skończyłeś skoro piszesz takie dyrdymały już Ci tłumaczę czyli głupoty

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 17:13:50

    Do komentarza //o widzę dwie mieszkanki Skołoszowa w tym radna Świerk przemeldowały się do Zaleskiej bo razem głosują, czy to jest zgodne z prawem ? Po pierwsze radnych tam było kilku nie tylko ta pani oraz więcej osób ze skołoszowa i nie tylko po drugie jakie to było głosowanie było zadane pytanie czy chcecie by została wybudowana chlewnia czy był z tego niby głosowania protokół Jeżeli piszesz takie durnoty to trzeba było słuchać ze zrozumieniem całego zebrania a nie udawać tu prawnika i oskarżać o nie wiadomo co Boli was ze wreszcie ktoś wyciąga brudy wójta i jego przy.....w ze grunt wam się zapada pod nogami

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 17:21:55

    Tak miał u nad w kluczowej poparcie bo obiecał kanalizację a w tej chwili zabrał pieniądze które były przeznaczone na kanalizację i dał je gdzie indziej więc jakie poparcie ma teraz no odpowiedź skoro go tak bronisz Fałsz i obłuda Ty on i jemu podobni

  • gość 2019-02-09 17:24:19

    Szybko niektórzy zapomnieli pytając co zrobiono w Zaleskiej ? jeden z przykładów jako jedyna miejscowość nie miała wody za poprzedników a Pan Szylar i jego radni zdecydowali, zaprojektowali i wykonali inwestycję wodociągowania na kwotę chyba około 1 miliona o drogach asfaltowych też wypadało by wspomnieć, to mało ?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 17:47:44

    Na wodociąg do Zaleskiej Woli ani wójt ani rada nie dali nawet złotówki z gminnej kasy . Pieniądze unijne na ten wodociąg pozyskał poprzedni prezes gospodarki komunalnej A. Przygoński A wklad własny dołożył że środków przedsiębiorstwa (czyli de facto z naszych wplat za wode i scieki) . Wiec w tym ze w Zaleskiej Woli jest woda nie ma zadnej zaslugi szylara. A pieniądze zabezpieczone w budżecie na to zadanie kreatywna skarbnik przeniosła na coś innego.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 18:11:14

    I co gościu brakło już przykładów ?

  • gość 2019-02-09 18:12:29

    Ktory wojt chodzil po domach i prosil zeby glosowac na niego tak bylo czy spotkania na zebraniach z mieszkancami nie wystarczyly tak sie ponizac wstyd..

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 18:14:41

    I jeszcze jedno na Pana trzeba mieć wygląd wykształcenie a przede wszystkim umieć się wysłowić a tu niestety pustka

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 18:15:24

    I jeszcze jedno na Pana trzeba mieć wygląd wykształcenie a przede wszystkim umieć się wysłowić a tu niestety pustka

  • gość 2019-02-09 18:19:20

    To ostatnie stwierdzenie że przygoński jest rzutem kamienia w płot i świadczy o braku wiedzy i skrajnej głupocie piszącej, Gmina Radymno i Wójt jednoosobowo jest właścicielem naszego Przedsiębiorstwa Komunalnego , szkoda że poprzednia skarbnik nie była tak kreatywna. Dobrze że nie napisałaś że obecna skarbik przelała na swoje konto! Szkoda prowadzić z kimś polemikę jeżeli ktoś mówi ciągle tylko nie bo nie. Poczekamy, pożyjemy, zobaczymy kto ma rację. Na dziś gmina się rozwija zdecydowana część mieszkańców widzi to i jest zadowolona , budżet gminy przez cztery lata podwojony i to się liczy. Zacytuję : psy szczekają karawana jedzie dalej.

  • gość 2019-02-09 18:58:29

    Ktory wojt chodzil po domach i prosil zeby glosowac na niego tak bylo czy spotkania na zebraniach z mieszkancami nie wystarczyly tak sie ponizac wstyd.. Wstyd że spotkał się z mieszkańcami bywając u nich ? popatrzcie jaka z ciebie wysoko urodzona persona, startuj ty kolejny raz jak będą wybory za pięć lat może mieszkańcy docenią ciebie, ale chyba po tym jak jesteś wyniosła to nici więć daj sobie spokój z ocenianiem innych i popatrz najpierw na siebie.

  • gość 2019-02-09 18:59:30

    Ktory wojt chodzil po domach i prosil zeby glosowac na niego tak bylo czy spotkania na zebraniach z mieszkancami nie wystarczyly tak sie ponizac wstyd.. Odp. Wstyd że spotkał się z mieszkańcami bywając u nich ? popatrzcie jaka z ciebie wysoko urodzona persona, startuj ty kolejny raz jak będą wybory za pięć lat może mieszkańcy docenią ciebie, ale chyba po tym jak jesteś wyniosła to nici więć daj sobie spokój z ocenianiem innych i popatrz najpierw na siebie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 19:33:38

    Władza gminy nic nie robi dla Zaleskiej Woli !!!mała liczba mieszkańców więc można przepraszam za słowo olać ,,co oni mogą ,, nie zapominajmy że też płacą podatki ,a podczas kampanii w Zaleskiej też chodził od domu do domu prosząc o głos ,częstując czekoladkami . Nawiązując do świetlicy, przypomnę jak Wójt robił zdjęcia na tle starych fundamentów obiecując że ta świetlica powstanie i ludzie trzymają za słowo . Nie chcą świetlicy od inwestora proszę uważnie oglądać nagranie . Ufundować sobie świetlicę kosztem fetoru proszę bardzo jak ktoś chętny . Poza tym to wstyd żeby sołectwo oddawało rok w rok fundusz prosząc o kawałek asfaltu . Społeczność nie chce chlewni !!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 19:37:53

    Tak chodził z czekoladkami i prosił a teraz głowę w drugą stronę jak się na ulicy dzień dobry mówi . Wstydzi się Pan swoich wyborców ,a może brak kultury osobistej wychodzi

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 20:11:16

    Tak budżet podwojony a jakie zadłużenie.tez podwojone piszesz pierdolety broniąc Szylara przydupasie Boicie się ze wasze machlojki wychodzą na światło dzienne Udajecie wielkich polityków a im nawet do pięt nie siegacie Zobaczymy za 5 lat jak będziecie szczekac o ile szybciej tej gminy nie rozwalicie

  • gość 2019-02-09 20:11:16

    Ale roszczeniowość, całe szczęście że nielicznych bo w większości mieszkańcy Zaleskiej Woli są w porządku i wiedzą że w tak krótkim czasie wszystkiego nie da się zrobić ale z czasem będzie zrobione to co mieszkańcom niezbędne. Proszę pamiętać że gmina liczy 19 sołectw ponad 11500 mieszkańców i wszyscy czegoś oczekują dla swoich sołectw.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 20:23:26

    Czyli 15 osob bedzie mialo prace a wszyscy smrod w Zaleskiej Woli.I to w zasadzie wszystko co niezbedne dla nich wedlug wojta oczywiscie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 20:34:23

    Uwaga pracownicy UG Radymno w poniedziałek trzeźwy poranek i żeby potem nie było ze nie ostrzegałem

  • gość 2019-02-09 20:50:03

    czekoladki byly dobre ale kabaret.....

  • gość 2019-02-09 21:17:00

    Pisz za siebie a nie za mieszkańców, nie życz nikomu co tobie nie miłe...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-10 05:05:25

    Uderz pięścią w stół a nożyce się odezwą

  • Gość - niezalogowany 2019-02-10 12:33:41

    Wójt wyraźnie powiedział ,,...mieszkańcy nie chcą chlewni to nie będzie...,, Zobaczymy jak się odniesie do swoich słów ,a może to tylko słowa .....puste słowa

  • gość 2019-02-10 12:47:30

    Widać, że już byłaś na mszy bo ponownie rozpoczynasz sianie jadem...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-10 17:19:38

    Do komentarza o komunalnej. Nie wójt jest jej właścicielem tylko mieszkańcy, on jest zwykłym pracownikiem- naszym i ma koło każdego mieszkańca tańczyć za te pieniądze które płacimy mu z naszych podatków. Tak samo jak każdy radny jest przez nas opłacany. Więc ludzie my nie jesteśmy roszczeniowi, pyskujacy my wymagamy tego, za co płacimy i posłuszeństwa od swojego pracownika wójta i jego lojalności i troski o każde sołectwo nawet małe. Takie pieniądze jak idą z Korczowej, Młynów nie idą z żadnego sołectwa do gminy na pensję tego nieudacznika i jego nieudolnej, niekompetentnej świty. Zróbmy rewolucję i wywalamy te władzę na zbity pysk

  • Gość - niezalogowany 2019-02-10 18:10:09

    Do kom,, sianie jadem ,,,śmieszne jest pisanie i twierdzenie ,że to sianie jadem ,skoro Wójt publicznie mówi tak a nie inaczej to uważam ,że do czegoś to zobowiązuje ,że jest słowny i będzie stał za swoimi ludźmi

  • Gość - niezalogowany 2019-02-10 18:13:26

    Z ląd wiadomo ,że pisze ,,ona,, ?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-10 18:16:20

    Skąd wiadomo, że pisze ona ,??????

  • gość 2019-02-10 18:18:13

    Czytaj ze zrozumieniem i naucz się choć trochę zasad funkcjonowania przedsiębiorstw komunalnych, bo puki co do tego według ciebie "nieudacznika " to dużo ci brakuje o kulturze osobistej nie wspomnę. Jeszcze jeden odnośnik co do Młynów i Korczowej, mieliście 22 lata swojego guru z Młynów i co ? gdzie te pieniądze się podziewały? rewolucje to ty możesz zrobić u siebie w domu i to do końca nie wiem ...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-10 18:37:12

    Nie odnośny się do tego co było kiedyś ,co zrobiła poprzednia władza !mamy to, co teraz jest ważne i istotne , takie gdybanie co by było gdyby była władza zrobiła czego nie zrobiła do niczego nie prowadzi . Skupmy się na teraźniejszych problemach takich jak np. pomoc mieszkańcom z Zaleskiej Woli ponieważ odór z chlewni nie tylko oni dotkliwie odczują ,ale przy silnych wiatrach odczują to sąsiadujące miejscowości i las nic nie pomoże .

  • gość 2019-02-11 08:03:45

    kochani dlaczego tak piszecie źle o Wójcie przecież sami go wybraliście już drugi raz wiec co jest źle

  • gość 2019-02-11 11:38:11

    Smród , fetor , skażenie środowiska to chce zafundować mieszkańcom Zaleskiej Woli Wójt Gminy Radymno , śmietnisko już zafundował co jeszcze ?? wybrano go by wspomagać mieszkańców i nie pogrążać w najgorszych inwestycjach ,wszystkie brudy do gminy Radymno , wstyd , wstyd i niekompetencja władz gminy .

  • XXX - niezalogowany 2019-02-11 14:17:59

    Jak on tak strasznie chce tej chlewni to niech sobie weźmie ją do siebie a nie uszczesliwia nas na siłę .Jak czytam te twoje komentarze o jego samych zaletach to rzygać się chcę!!! I nie wypowiadaj się że mieszkańcy rozumieją że nie da wszystkiego zrobić od razu bo gówno wiesz na temat naszych potrzeb!!!!

  • XXX - niezalogowany 2019-02-11 14:21:24

    A może bronisz go bo też masz jakis w tym interes?sam się nie potrafi obronić ?Potrzebuje adwokata na forum?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 14:37:37

    Małe sołectwa też mają potrzeby ,też mieszkają ludzie , pcha kasę tam gdzie jest duża liczba mieszkańców gdzie większe poparcie ,niech tam pozwoli budować chlewnie. Jeśli Wójt jako organ wyrazi ostatecznie zgodę na budowę wbrew mieszkańcom ,nie licząc się z ich zdaniem pokaże swoją decyzją jak daleko gdzieś poważa mieszkańców Gminy Radymno

  • XXX - niezalogowany 2019-02-11 15:10:12

    Zgadzam się z przedmowcą w 100%,taki łaskawy ten nasz Wójt że nam nawet nasze progi zdemontował i znaki pozabierał za które zapłaciliśmy z funduszu sołeckiego.To jest kradzież !!!

  • gość 2019-02-11 16:05:45

    Ile w was nienawiści, głupoty na całe szczęście że piszący to 4, słownie cztery osoby, widzicie tylko że ktoś niby ma w czymś interes, maluczki człowiecze obce ci są zasady samorządności i społecznictwa tylko stać cię na wyciąganie ręki i krytykowanie wszystkiego i wszystkich. Pytam co ty zrobiłaś dla społeczeństwa ? Fundusz sołecki to też budżet gminy a posądzanie o kradzież jest karane, że chce ci się rzygać to może po napoju sołtysa...? Wiem że prawda cię boli a frustraci ostatnio przegranych wyborów nie mogą się pogodzić ot cała prawda.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 17:12:59

    A jaki to jest napój sołtysa i który sołtys nim częstuje musisz coś na ten temat wiedzieć bo pewnie nie raz po nim żygałeś

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 17:48:57

    Och jak pięknie i cudownie jest w Zaleskiej Woli wszystko jest czego potrzebują mieszkańcy gminy , zapraszam na wycieczkę , proszę zobaczyć dobra jakie są uzyskane z gminy ,jak gmina zaspokaja najważniejsze najpotrzebniejsze potrzeby sołectwa . Najlepiej w lecie kiedy wszystko jest po zarastane na 2 metry, nie można się doprosić ani w żaden sposób dogadać jak ten problem rozwiązać . Droga dziura na dziurze ciężko od ręki kilkanaście metrów asfaltu zrobić ponieważ urzędowi bardziej się opłaca robić po kilka metrów i co roku wracać do tematu . Plac zabaw jest zrobiony z funduszu sołeckiego ,który ludzie przyznanymi na ten cel urząd ani pół huśtawki nie zaproponował od siebie . Więc proszę nie pisać głupot jak jest dobrze a jeszcze teraz mają się zgodzić na smród . Proszę obejrzeć zaglądnąć a luźniej pisać . Społeczeństwo Zaleskiej Woli nie wyleciało sroce z pod ogona i nie dziwię się ,że walczą o swoje trzymam za nich kciuki .!!!!!

  • gość 2019-02-11 18:49:20

    Jakoś po innych miejscowościach nie jest pozarastane na 2 metry, sołtys, rada sołecka, sportowcy, strażacy , stowarzyszenia potrafią ze środków sołeckich, budżetu gminy zorganizować tak że starcza na koszenia także. Najprostszej narzekać i tak jak za PGRu że mnie się należy a od siebie nic. Zapraszam przejechać się po innych miejscowościach i zobaczyć. Pamiętam jak wyglądało zabetonowanie słupków ogrodzeniowych placu zabaw w Zaleskiej, zostało prawie kubik betonu więc usypano dużą hałdę a obok stały przepusty i nikt nie pomyślał z roszczeniowych mieszkańców aby zrobić mostek. Narzekajcie nadal.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 19:03:25

    Nie sądzę żeby to było narzekanie, a raczej uwagi ,których nikt nie słuchał przez tyle czasu ,może wreszcie coś się zmieni na dobre ,lepsze i urząd będzie poważnie podchodził do problemów .min. takich ,że ludzie nie chcą chlewni i biogazowi

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 20:12:33

    U nas w gminie nawet z inicjatywą nie można wychodzić, bo zaraz ma się policję na głowie. Tak jak sołtys z Chotynca wyszedł z inicjatywą i sam za darmo pościnał drzewa za zgodą pracownika gminy, które miały pójść na sprzedaż bo drzewo zagrażało bezpieczeństwu drogowemu. To wójt na policję podał sołtysa. Pierwsze słyszę że dziury w drodze czy po progach zwalniających się betonem łata!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 21:20:16

    Dziury są proszę się przejechać w drugą stronę miejscowości zwłaszcza teraz podczas roztopów

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 21:26:09

    Pan wójt to już się brzytwy chwyta , po domach za odpisami dla swojego kandydata na sołtysa biegł w Zaleskiej Woli . Ludzie mają super temat już pół gminy o tym rozmawia

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 21:26:27

    Pan wójt to już się brzytwy chwyta , po domach za odpisami dla swojego kandydata na sołtysa biegł w Zaleskiej Woli . Ludzie mają super temat już pół gminy o tym rozmawia

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 21:29:30

    Pan Wójt to już za podpisami dla swojego kandydata na sołtysa biegał po domach , ludzie z gminy Radymno mają super temat

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 22:07:52

    Po domach biegał w Zaleskiej Woli? Czy w godzinach pracy? Bo w Młynach w godzinach pracy latał po domach i sprawdzał autentyczność podpisów mieszkańców pod protestem w sprawie sprzedaży działki na powiększenie gospodarki śmieciowej. W godzinach pracy! Bo go zabolało że ludzie nie chcą już kolejnych inwestycji śmieciowych a takie już miał plany... Znowu zabrać nam i oddać innym a u nas smród

  • gość 2019-02-11 22:25:47

    Tylko narzekanie ci pozostało, w innych miejscowościach chwalą że tyle przez cztery lata zrobione a poprzednicy przez ćwierć wieku tego nie zrobili. Przypisywanie że Wójt chce jakąś inwestycje jest śmieszne z waszej strony. Co do sołtysów Chotyniec, Zaleska Wola to i dobrze że Wójt chce zmiany skoro się nie sprawdzili tak jak inni to nawet kontrkandydatów nie mają np. Święte, Nienowice, Duńkowice i paru innych . Ludzie dobrze oceniają ich współpracę z gminą, Wójtem, radnymi. Wy narzekajcie i popierajcie tych nieudolnych wasza strata.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 06:52:59

    Zmienić może i owszem ale to już jest ustawka pracownika gminy mieszkańca Zaleskiej Woli sobie wsadził dosłownie o 15:00 złożył dokumenty . Wstyd ten Pan na sołtysa proszę oddać mu grabki z którymi przyszedł do gminy pracować

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 07:37:33

    Widzę, ktoś skrzętnie broni Wójta odwołując się ciągle do poprzedniej władzy ,to co najmniej nie kompetentne . A co do sołtysa w tej miejscowości ,który wójt biega po wiosce zbierać podpisy dla swojego protegowanego ? PANIE WÓJCIE NIE MA PAN WSTYDU WIDOCZNIE URZĄD JAKI PAN SPRAWUJE DO NICZEGO NIE JEST ZOBOWIĄZUJĄCY DLA PANA . TO UWŁACZANIE INSTYTUCJI JAKĄ JEST URZĄD . trochę powagi i honoru

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 18:43:23

    O gdybym wiedzial ze wojt sam zbieral podpisy poparcia to tez bym kandydowal na soltysa.

  • gość 2019-02-12 19:59:01

    Co wy piszecie niestety ale to wszystko wam się należy chlewnie wójt i cały kabaret przecież chcieliście mieć kabaret wybierają sobie tych wspaniałych radnych i wójta

  • gość 2019-02-12 20:11:54

    Caly czas pisze sie o starej wladzy tylko ze kto wybudowal 15 swietlic 5 sal gimnastycznych kaplice cmertarne w OSTROWIE,NIENOWICACH,CHOTYNCU kilometry asfaltow zrobiono,szkola w NIENOWICACH wybudowana itd.. bo mi sie wydaje ze to robili KOSMICI. a teraz hit sezonu wybory soltysow najwazniejsze w gminie.

  • gość 2019-02-12 20:13:58

    Ostatni wpis, marna istoto obrażasz mieszkańców, radnych i wójta, wiem że porażka wyborcza boli ale tak zdecydowała większość gminy i należy to uszanować. Startuj następnym razem ty to może chociaż sama rodzina cię poprze, śmiechu warte.

  • gość 2019-02-12 22:29:03

    sorki jak uważasz ze niespełna 1/3 mieszkańców która głosowała na tego wójta to większość gminy ha ha

  • gość 2019-02-13 05:53:29

    ...a ile procent mieszkańców głosowała na pozostałych trzech kandydatów ? Ci którzy nie poszli nie oczekiwali zmiany ten Wójt im widocznie też odpowiada bo gdyby chcieli innego poszli by i zagłosowali na innego kandydata. Przestań oglądać tvn bo tylko oni stosują takie przykłady. Wygrał Pan Wójt Szylar ? wygrał i to się liczy.Teraz do roboty a nie narzekać.

  • gość 2019-02-13 16:56:20

    oglądaj sobie tvn i wąchać dalej klej

  • Dociekliwy. - niezalogowany 2019-02-13 17:10:59

    Prosze was wymiencie tych 15 swietllic i sal gimnastycznych wybudowanych w ostatnich 4 latach .Jakos nie moge sobie przypomniec.A szkole w Nienowicach tez wybudowno od fundamentow za kadencji obecnego wojta? A kiedy i za ile skoncza budowe swietlicy w Dunkowicach.Pozdrawiam wszystkich komentatorow.czekam z zaciekawieniem na odpowiedz.

  • gość 2019-02-13 20:14:10

    no jak to przecież są te świetlice i szkoły przecież gmina Radymno miód cod i wielki smród co się dziwicie w tej gminie wszystko się może zdążyć

  • gość 2019-02-13 21:46:08

    Tak dałaś przykład świetlicy w Duńkowicach jako nieudolności poprzedników. Po pierwsze jaki był sens tak dużego budynku chyba że jako kukułcze jajo, po drugie poprzednicy budując przez 12 lat tak słownie dwanaście lat nawet nie zaawansowali budowy bo postawić ściany i przykryć to najtaniej i każdy potrafi. Jestem przekonany jak dużo już środków obecny wójt i rada przeznaczyli na ten obiekt i masz gwarancje że za niedługi czas otwarcie na pewno nie za 12 lat. Co do inwestycji szkolnych popytaj dyrektorów jaka jakość wykonania, lejące dachy sal sportowych Świętego, Nienowic, Duńkowic, Ostrowa a obiekt szkolny w Młynach to lata 50 te. Popatrz jak wyglądają obecnie obiekty Ostrowa, Skołoszowa, Młynów, Łazów ile milionów poszło na remonty. Lepiej porównaj środki zewnętrzne a raczej ich brak za poprzedników a miliony ściągniętych pieniędzy przez obecnego Wójta i urząd. Dziesiątki kilometrów dróg asfaltowych i kolejne wnioski w trakcie. Mogę tak pisać o przykładach bez liku, ale flustracja przegranych przez was wyborów jest silniejsza od rozumu. Dobrej nocy.

  • gość 2019-02-13 21:48:41

    Jeszcze jedno to właśnie wyborcy zauważyli jak dużo dzięki Panu Szylarowi zrobiono w tej gminie i dlatego wybrali Go na następną kadencję, pokonując pozostałą trójkę kontrkandydatów w tym byłą skarbnik poprzedniej ekipy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-13 22:24:03

    Dokładnie wszystko się może zdarzyć przez półtora roku cisza a tu nagle mieszkańcom Zaleskiej Woli wielkiee bum !!!chlewnie będziecie mieć cieszcie się !!!praca będzie!!!! Gmina nie będzie musiała budować świetlicy (kasa zostanie )inwestor wybuduje .To jest paranoja . Pytam gdzie dobro ludzi zapomnieliście o nich, o dzieciach z tej wioski ,które będą oddychać tym powietrzem . . .O starszych, którzy od dziada pradziada żyją w tej gminie ich zdanie się nie liczy ?nie sądzę żeby związki azotanów miały dobry wpływ na ich organizmy . Jest tyle nie zamieszkanych terenów daleko od domostw, dlaczego urząd innego miejsca nie proponował . Czy Wójt weźmie odpowiedzialność za choroby ludzi którzy będą mieszkać w takim środowisku ?

  • gość 2019-02-13 22:49:45

    Człowieku co ty piszesz, co mógł urząd proponować jak to nie na działce gminnej ? właśnie było zebranie półtora roku cisza a tuż przed wyborami akuratnie kandydaci na sołtysa robią aferę. Widzę że jakiś dochtor się odezwał, odpowiedzialność za choroby co to za bzdury, związki azotanów ? naukowcu te związki głównie powstają w roślinach z nawożenia. Zapewne nie pamiętasz że jeszcze niedawno większość chlewni , obór była zlokalizowana wprost w pobliżu lub obok budynków mieszkalnych a pgry i iglopodal we wsi i jakoś te "choroby" nie były tak jak piszesz. Dlaczego podsycasz ?

  • Obserwator - niezalogowany 2019-02-14 02:50:58

    Jaka gmina taki wójt, lepszego człowieka na to miejsce być nie może i nie ma nad czym dyskutować. Wiadomo że wszelkie głosy niezadowolenia to ryk świń oderwanych od koryta, które do tego zazdroszczą intelektu, erudycji I błyskotliwości panu wójtowi. To prawdziwy człowiek z klasą szanujący I rozumiejący potrzeby swoich poddanych. Podczas sesji zawsze cierpliwie osobiście odpowiada na zadane pytania, ma też wspaniale bardzo komptente współpracownice szanujace mieszkancow a o osiągnięciach jednej z nich można ostatnio było nawet przeczytac w lokalnych gazetach. To pan wójt niczym Prometeusz rzucił ogień na naszą nadsańska ziemię I sam od podstaw zabudowal wszystko, asfalty, wodociągi, szkoły, hale oraz świetlice dzwignal nas z kolan zastał gminę nawet nie drewniana A jest już prawie jak srebrna. Osobiście uważam że człowiek ten powinien mieć pomnik w każdej z miejscowości dodatkowo każdy syn pierworodny powinien nosić imię Bogdan. Liczę że tak wybitna postać nie będzie się długo marnować wśród tak niewdziecznych ludzi I rozpocznie karierę polityczną stosowną do reprezentowanego poziomu. Moim marzeniem jest aby przed śmiercią ujrzeć go przemawiającego z trybuny sejmowej. Wiem że Pan Błażej na pewno to Panu czyta dlatego jeszcze raz wyrazy poparcia wsparcia alleluja i do przodu!!!

  • gość 2019-02-14 06:04:27

    Oj "redachtorku" tylko tyle albo aż tyle cię stać, obrażać, narzekać rzucać kalumie na wszystkich, ale tym samym obrażasz tych wyborcóe którzy zagłosowali na Pana Szylara (skutecznie) i zagłosują przy następnych wyborach bo oni oceniają Wójta po efektach jego pracy i porównują do poprzedników.Natomiast stwierdzeniami o śmierci to raczej nie szastaj...bo...

  • gość 2019-02-14 06:25:11

    Gdyby wyborcy zle oceniali Pana Wójta to także nie wybrali by 11 z 15 radnych z komitetu Pana Szylara, ale cóż "wy" ruszyliście Wójta, księży, te dwie Panie, Teraz Błażeja, zostały "wam" jeszcze sąsiedzi , dzieci. Przestańcie, pozwólcie Panu Wójtowi i Urzędowi pracować, jeżli nie chcecie pomagać to przynajmniej nie przeszkadzajcie bo tym samym przeszkadzacie mieszkańcom i całej gminie. Czas pogodzić się z wynikami wyborów.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 07:34:14

    Proszę nie siejmy gangryny na forum . Odniosę się do komentarza o kampanii wyborczej, to nie stosowne tak pisać, ponieważ to co wiem kandydat od dawna stara się pomagać wiosce często był w urzędzie gminy prosząc o pomoc ,zawsze wójt poświęcił 10 min na rozmowę ,nigdy nie odmówił .To ,że Wójt teraz chodził za podpisami dla swojego kandydata ,to już Wójta honor , każdy wie o co chodzi nie trzeba się rozpisywać . Poza tym ludzie nie oczekują wieszania psów na urzędzie tylko współpracy ze strony władzy,pokładają nadzieję w wójcie ponieważ ponieważ jest organem ostatecznym do wydania decyzji . To fakt działka na której ma być budowa nie należy do UG ale na terenie gminy .

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 15:53:49

    Ta działka to co mi wiadomo była w gwiazdorski sposób sprzedana rączka rączkę myje, a była mowa na zebraniu , że właścicielem tej działki jest spółdzielnia Charytatywny !proszę o opinię na ten temat- co tu jest grane ?o co chodzi?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 12:38:10

    A co tam w Waszej Zaleskiej dzieje się z tymi wyborami na sołtysa ? To prawda że Wójt zbierał podpisy poparcia dla swojego PIONKA ????

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 12:41:28

    Ludzie z Zaleskiej Woli nie dajcie się zmanipulować nie pozwólcie na tą chlewnie . PIONEK kandydat to pewnie jest za chlewnią

  • gość 2019-02-15 13:45:53

    PIONEK to takie gumowe ucho w urzędzie gminy a teraz na sołtysa startuje Bubelskiemu do piet nie dorasta

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 15:21:15

    Dokładnie brawo dla przedmówcy . PIONEK sprzedał się donosiciel po....acz

  • gość 2019-02-15 15:59:56

    Takich donosicieli po wioskach jest wielu ale jak mowi przysłowie kto mieczem wojuje od miecza ginie

  • gość 2019-02-15 18:36:25

    Tak Bubelskiemu nie dorasta do pięt ...pod względem picia...

  • gość 2019-02-15 21:22:53

    nastala teraz cisza emocje opadaja....

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 21:23:05

    Hahaha już ktoś pisał ,,uderz w stół a nożyce się odezwą '' przygadał kocioł garnkowi hahaha . A gdzie się zaczyna nitka tego kłębka alkoholowego ?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-15 21:49:51

    Od wojta.

  • gość 2019-02-16 11:56:49

    A radni to co za kołnierz wylewają tylko popatrzeć na ich twarze jeden z Dunkowic zalapal się do AA

  • Gość - niezalogowany 2019-02-16 13:23:44

    Możecie obrażać Buelskiego i tak głosy rozbiją się między Panią a Bubelskim , Pan B... nie ma szans mimo że wójt gruszki na wierzbie obiecał za oddany głos na niego .

  • gość 2019-02-16 15:28:29

    A kto obraża Bubelskiego pisząc prawdę ?

  • gość 2019-02-16 16:10:38

    Jaka to jest prawda pan Stanislaw jest sołtysem prezesem klubu wykonuje niebezpiczny zawod murarza i jak ma nie pic musi

  • Gość - niezalogowany 2019-02-16 16:22:27

    Sto lat za sołtysa zdrówko !!!

  • gość 2019-02-16 16:33:37

    A w niedziele to da w palnik ale co tam

  • Gość - niezalogowany 2019-02-16 18:06:07

    Ciekawe ile kartonów z urzędu zostało przywiezione wódki bo już pierwsze rozdanie było zrobione .

  • gość 2019-02-16 18:39:53

    Treść komentarza...

  • gość 2019-02-16 18:52:29

    Tak gmina walczy z alkoholizmem spawdzilo się Ostrowie jak były wybory wojta td się może udac w Zalewskiej Woli

  • gość 2019-02-16 20:30:20

    Obrażasz mieszkańców Ostrowa bo głosowało na Wójta prawie 700 mieszkańców Ostrowa

  • Gość - niezalogowany 2019-02-16 21:00:34

    Ludzie mają honor nie sprzedadzą się za flaszkę wódki , wstyd co za zagrywka . Coś tu grubymi nićmi jest szyte ,że tak za wszelką cenę Wójt promuje swojego kandydata . A tak popierał tą panią to co słyszałem . czyżby protestując przeciwko chlewni stała się nie wygodna??

  • gość 2019-02-17 08:04:46

    ...zle słyszałeś, popierając kandydatów w miejscowościach na terenie gminy Wójt, Rada i Urząd oczekuje dobrej dla mieszkańców współpracy a nie zwykłego rycia i mówienia nie bo nie...

  • gość 2019-02-17 08:33:13

    Tak mówisz o ryciu a ja mysle ze chodzi tu o spokoj przy kręceniu lodow. Lochy już czekaja na transport w Dani

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 10:59:41

    Nadmienię że ta Panie nie mówi za siebie tylko w imieniu mieszkańców .

  • gość 2019-02-17 14:11:52

    ... a co mieszkańcy to niemowy że ta pani mówi za nich ? zobacz ilu mieszkańców liczy Zalwska Wola a ile było na zebraniu nie licząc ludzi z zewnątrz , opozycji z Skołoszowa, Michałówki oraz zaproszonych gości ? to garstka bo pozostałych to po prostu nie interesuje albo dobrze wiedzą że to nie żadna ekologiczna bomba. Do niedawna każdy z nas rolników trzymał po parę i parenaście sztuk w na swoich gospodarstwach, stajniach, oborach, chlewniach plus w PGRach i jakoś się żyło, a teraz niektóre "państwo" się porobiło i mówią i piszą głupoty. Niech ta pani wypowiada się za siebie...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 15:30:45

    Przeciwników na liście jest o wiele więcej o czymś to świadczy , nie pisz głupot

  • gość 2019-02-17 15:30:58

    Nie wiem dlaczego tak walczysz i bronisz tej inwestycji.Dlaczego ta firma wybrala akurat nasza gmine, popytaj mieszkancow tam gdzie już sa podobne fermy swin, kur,lisow, itp... czy sa zadowoleni, nawet gdyby chcieli się przeprowadzić nikt nie chce od nich kupic domow i dzialek wiec nie opowiadaj takich głupot i nie pisz jak było dawniej bo to już się nie wroci

  • gość 2019-02-17 15:45:23

    Ja nie bronię inwestycji tylko obnażam fałsz niektórych co to chcą zbić kapitał i wykorzystują ludzi jak mięso armatnie aby błysnąć i odnieść osobisty sukces. Piszą na tym forum trzy osoby a na liście podepchanej pod nos to tak mało kto odmówi ale jak się rozmawia osobiście to mówią a co m itam to mi nie przeszkadza że ktoś będzie budował . Nie chcesz twoja sprawa ale nie narzekaj że mało w budżecie na miejscowość, lepiej wyciągnąć po 500+ lub do opieki.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 16:08:00

    Owszem i trzymają do dziś ale jest to chów ściółkowy, kilka sztuk a nie takie ogromne ilości

  • gość 2019-02-17 16:12:03

    Tak masz racje nie można dawac zasilkow za darmo. Tylko dlaczego wojt nie sciaga do naszej gminy mniej uciążliwych inwestorów. Ta firma długo szukala lokalizacji i znalazła Zalewska Wole , piszesz o nich mieso armatnie a to jednak sa madrzy ludzie . ps. jesteś pracownikiem gminy ze wiesz kto bierze zasilki

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 16:24:12

    Ludzie !!!!ja nie widzę problemu jesteś za taką inwestycją proszę zaproś inwestora do swojej miejscowości na pewno są działki które można przekształcić pod budowę inwestycji i po problemie będzie . A tak na marginesie po co wyciągacie sprawy wyborów na sołtysa . To przecież nie kompetentne ,obwieszczenie zbiegło się z wyborami no ale jak się chce kogoś uderzyć to i kij się znajdzie .

  • gość 2019-02-17 16:38:12

    Tak masz racje każdy chce budowac jak mieszka daleko. Ciekawe jakby się zachowal jakby takie cos mu postawić kolo domu