9°C lekkie zachmurzenie

Zatrzymali na granicy kradzione volkswageny

Po raz kolejny funkcjonariuszom Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej udało się odzyskać pojazdy skradzione za granicą. Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano dwa samochody marki Volkswagen utracone na terenie Unii Europejskiej.

Do obu zatrzymań doszło w środę 11 lipca na drogowym przejściu granicznym w Korczowej. Funkcjonariusze prowadzący rutynową kontrolę związaną z odprawą graniczną na kierunku wyjazdowym zwrócili uwagę na VW Transportera, którego kierowcą był obywatel Rumunii. Po szczegółowej kontroli danych pojazdu okazało się, że auto warte 30 tys. zł widnieje w międzynarodowym rejestrze, jako utracone na terytorium Niemiec i od 2014 roku jest poszukiwane na obszarze całej Europy. Chwilę później na pas terminalu odpraw zgłosił się obywatel Ukrainy, który podróżował volkswagenem passatem. W tym przypadku ustalono, że auto niedawno przeszło kompleksowy remont, co wzbudziło czujność pograniczników. Po dokładnych oględzinach pojazdu stwierdzono brak tabliczek identyfikacyjnych i ingerencję w numery silnika. Dalsza kontrola wykazała, że pojazd figuruje w bazie danych policji jako utracony na terenie Czech.
Obaj kierowcy zostali zatrzymani, a pojazdy zabezpieczone. Dalsze postępowanie w tych sprawach prowadzić będą policjanci z Radymna.

 

k.

fot. BOSG

Zatrzymali na granicy kradzione volkswageny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Zdarzenia, Radymno - więcej informacji