13°C bezchmurnie

Złoto i srebro Dawida

Z dwoma medalami zakończył Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym Dawid Jadam. Zawodnik PKS-u Kolping Jarosław i zarazem uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego wywalczył w Kraśniku Mistrzostwo Polski w grze podwójnej. Srebrny medal dołożył w singlu.

Dawid Jadam efektownie zakończył sezon indywidualny. Najpierw sięgnął w Kraśniku po złoto w grze podwójnej. Razem z Marcelem Błaszczykiem byli murowanymi faworytami do triumfu. Chłopcy sprostali oczekiwaniom i wywalczyli złoto. W finale pokonali Rafała Formelę i Samuela Michnę 3:0.

Mniej szczęścia Dawid miał w singlu. Do finału wygrywał niezwykle łatwo, pewnie i efektownie. W ostatnim spotkaniu turnieju zmierzył się ze swoim kolegą deblowym Marcelem Błaszczykiem i zarazem turniejową „jedynką”. Górą był pingpongista z Rawy Mazowieckiej, który wygrał 3:0.

– Spotkali się zdecydowanie najlepsi zawodnicy w Polsce. O wyniku zdecydowały detale i dyspozycja dnia. Dawid rano brał też tabletki przeciwbólowe. Może to miało jakiś wpływ? Mimo wszystko bardzo się cieszę z medali Dawida – mówi menedżer Kolpinga Jarosław Kamil Dziukiewicz.

Warto podkreślić rangę imprezy. Pierwszy raz Mistrzostwa Polski osobiście otworzył Wiceminister Sportu u Turystyki, Jarosław Stawiarski, a puchary wręczała Legenda naszego tenisa stołowego – Leszek Kucharski.

Wśród chłopców w Kraśniku wystąpił także Szymon Flaumenhaft, który był 33. Najlepsza wśród żaczek była Dagmara Kłak, która zajęła 17. miejsce, Kinga Hawro była 33, a Natalia Maciałek – 41.