11°C pochmurno z przejaśnieniami

Zwycięstwo mistrza Polski w Zielonej Górze

Tenis stołowy, Zwycięstwo mistrza Polski Zielonej Górze - zdjęcie, fotografia

PKS Kolping FRAC Jarosław wygrał na wyjeździe z Palmiarnią Zielona Góra 3:0 w meczu 3. kolejki LOTTO Superligi tenisistów stołowych. Punkty dla mistrza Polski zdobyli: Czech Tomas Konecny, Ukrainiec Kou Lei i Piotr Chodorski.

Mecz w Zielonej Górze to spotkanie bez większej historii. W zespole zielonogórskim walkę próbował nawiązać w pierwszej grze Maciej Kołodziejczyk. Austriacki mistrz świata i Europy kadetów w deblu w dwóch setach przegrał na przewagi z Tomasem Konecnym, ale ostatecznie nie udało mu się wygrać choć jednej partii z dużo bardziej doświadczonym Czechem.

Drugi punkt dla obrońców tytułu wywalczył pochodzący z Chin Ukrainiec Kou Lei, który nie dał większych szans Łukaszowi Wachowiakowi.

W ostatniej potyczce Kamil Nalepa reprezentujący Palmiarnię rozpoczął od zwycięskiego seta z Piotrem Chodorskim, lecz potem górą był jarosławianin. Tym samym popularny „Chodor” przełamał serię porażek w nowym klubie i zanotował premierowe zwycięstwo.

- Liczę na Piotra w tym sezonie, takie przełamanie bardzo pomaga mentalnie. Nowy klub, nowe otoczenie, nowe cele to wszystko wpływa na zawodnika. Po pierwszym zwycięstwie w czarno-pomarańczowych barwach powinno już być wszystko w porządku – zaznaczył menedżer Kamil Dziukiewicz.

PKS Kolping FRAC awansował na piąte miejsce w tabeli, zaś Palmiarnia spadła na ostatnie – dwunaste.

 

Palmiarnia Zielona Góra - Kolping Frac Jarosław 0:3

Maciej Kołodziejczyk – Tomas Konecny 0:3 (15:17, 9:11, 10:12)

Łukasz Wachowiak – Kou Lei                0:3 (7:11, 6:11, 6:11)

Kamil Nalepa – Piotr Chodorski             1:3 (11:7, 6:11, 5:11, 10:12)

FOT. ZBIORY WŁASNE

Zwycięstwo mistrza Polski w Zielonej Górze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Tenis stołowy, Jarosław - więcej informacji