W sobotę, 20 czerwca, w Hotelu Jarosław odbyło się spotkanie z okazji drugiej rocznicy powstania Amatorskiego Klubu Tenisa Stołowego Amator Jarosław, połączone z zakończeniem sezonu w rozgrywkach ligowych i awansem do III. ligi.
Spotkanie oficjalnie otworzył prezes klubu Marek Gudzelak, który złożył podziękowania wszystkim zgromadzonym oraz osobom nieobecnym. Miło nam, że w tym gronie są także przedstawiciele „Ekspresu Jarosławskiego”. Kluczowym punktem uroczystości było podsumowanie dotychczasowych sukcesów oraz krojenie rocznicowego tortu, którym poczęstowano zawodników, działaczy oraz zaproszonych gości.

– Równo dwa lata temu oficjalnie został zarejestrowany AKTS Amator'Jarosław. Klub zgłosił drużynę do V ligi i od razu postawił przed sobą ambitny cel awansu do IV ligi, co się udało. W sezonie 2025/26 pierwsza drużyna uzyskała kolejny awans i w nadchodzącym sezonie wystąpi w rozgrywkach III ligi. Także w sezonie 2026/27 przed zespołem postawiono ambitny cel, jakim jest kolejny awans, tym razem do II ligi – podkreślił Marek Gudzelak.
Reklama

W celu realizacji tego zadania do drużyny, którą tworzyli Radosław Dudek, Dawid Rachfalski, Michał Majcher, Bartłomiej Rogala i Arkadiusz Suchy, dołączyli nowi zawodnicy: Krzysztof Marcinowski oraz Paweł Włodyka. Kadra nie jest jeszcze zamknięta.
– Cieszymy się, że firma Panów Krzysztofa i Andrzeja Bartoszków, FH BARTOSZEK s.j., została sponsorem strategicznym klubu, a „Ekspres Jarosławski” pozostał patronem medialnym. Pozostałe firmy nadal będą wspierać nasz klub, przez co mamy zapewniony budżet na przyszły sezon. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim reprezentantom naszego klubu oraz osobom i firmom wspierającym – dodał Marek Gudzelak, prezes AKTS „Amator”
Reklama

Sobotnie wydarzenie zgromadziło liczne grono zawodników, zawodniczek oraz osób wspierających rozwój tenisa stołowego w regionie. Wśród gości znaleźli się m.in. radna Rady Miasta Jarosławia Agnieszka Rodzinka-Głąb, Kamil Gmyrek (Centrum Ogrodnicze Gmyrek), Michał Cebula (Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego), Krzysztof Bartoszek i Andrzej Bartoszek (FH BARTOSZEK), Łukasz Chmura (Wicedyrektor MOSiR Jarosław), Mariusz Godos („Życie Podkarpackie”), Natalia i Adam Białogłowscy (Bel-Pol), Bogusław Blacharski (BB-Trans), Tomasz Mossoczy (Dyrektor handlowy MOSS Meble) oraz Sergey Snitko (Elite Tours), Hubert Lewkowicz („Ekspres Jarosławski”),, a także zawodnicy reprezentujący klub w rozgrywkach ligowych.

Prezes Marek Gudzelak przekazał również szczególne podziękowania osobom, które nie mogły pojawić się na uroczystości, w tym burmistrzowi Miasta Jarosławia Marcinowi Nazarewiczowi, Danielowi Ditrichowi (Polskie-Znicze.pl), Ewie Klak-Zarzeckiej oraz Radkowi Dudkowi, dziękując za ich nieustanne zaangażowanie w budowanie silnej marki AKTS Amator Jarosław.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze