22°C bezchmurnie

O co chodzi naszej władzy?

Burmistrz opisuje radnych na swoim profilu Facebooka. Żali się, fejsbukowiczom, że radni nie poparli jego projektu uchwały o zabraniu ponad 400 tys. zł innym mieszkańcom, bo właścicielom prywatnych kamienic, którzy za te pieniądze mogą wyremontować na przykład elewacje. Burmistrz pisze, że „źli” radni nie dali, więc miasto straci 3 mln zł na remont budynku „Sokoła”, gdzie mieści się Miejski Ośrodek Kultury. Straci… lub burmistrz będzie musiał zaciągnąć kredyt i zadłużyć miasto. Narazić wszystkich mieszkańców na niegospodarność. Nie pisze przy tym, że on sam chciał zwiększyć deficyt o 1,5 mln, ale to radni się na to nie zgodzili. Nie wspomniał, że co roku w budżecie zostaje mu 8 mln zł nadwyżki, które potem dzieli hojną ręką. Nie wspomniał też, że pieniądze – 500 tys. zł na zabytki nie będące własnością miasta to pomysł radnych, kierowanych praktykami poprzednich lat, sprzed jego kadencji. Nie wspomniał też, że radni zlecili mu poszukanie tych ponad 400 tys. zł w budżecie, bo jest połowa roku i już częściowo widać, które inwestycje nie zostaną zrealizowane.

Ale dodał do swojego wpisu, że Jarosław straci 3 mln zł, a kolejne 3 mln zł stracą inne gminy, które wchodzą w Miejski Obszar Funkcjonalny. No cóż… komentarze się pojawiły, a w tym czasie znalazły się pieniądze w budżetowych działach. I dotacja została uratowana, a wraz z nią remont MOK-u.

Na czwartek burmistrz zwołał nadzwyczajną sesję, radni przyszli, kworum było, uchwałę podjęli.

Nie łudźmy się! Sprawa ta nie zostanie bez odzewu. Na pewno radni „odwdzięczą się” panu burmistrzowi. I wtedy miasto naprawdę może coś stracić. Szkoda. Można przecież usiąść do stołu, a Facebook zostawić na inne cele.

O co chodzi naszej władzy? komentarze opinie

  • gość 2017-06-19 05:49:54

    Może Burmistrz jest wstydliwy i nie potrafi wystawić kawy na ławę. :-) To trochę przypomina Polski parlament. Jedni na drugich nadają w różnych formach przekazu medialnego ale nie potrafią usiąść przy jednym stole i porozmawiać o problemach. Wskazują tylko winnych. Niestety polityka upadła na bruk i nie potrafi się podnieść. I tylko kto na tym traci najwięcej?

Dodajesz jako: Zaloguj się