10°C zamglenie

Tłumy na koncercie zespołu "U Studni" w kamienicy Rynek 6 (ZDJĘCIA, WIDEO)

Zainteresowanie tym koncertem było tak duże, że nie wszyscy mogli znaleźć miejsce. W sieni kamienicy Rynek 6 wystąpił zespół „U Studni”.  Koncert zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.

Publiczność zajęła nie tylko miejsca siedzące w sieni kamienicy, ale także krużganki i schody. Pierwotnie zespół „U Studni” miał wystąpić… przy studni na jarosławskim Rynku, czyli na płycie Rynku przed Ratuszem. Niestety, niebezpieczeństwo wystąpienia deszczu sprawiło, że koncert przeniesiono do kamienicy Rynek 6. Miejsce, choć urokliwe i tchnące historią miasta, okazało się jednak zbyt małe, by pomieścić wszystkich fanów chcących wysłuchać koncertu. A było warto go wysłuchać, wszak „U Studni” to czołówka nurtu poezji śpiewanej w Polsce. Trzon grupy stanowią muzycy niegdyś związani ze Starym Dobrym Małżeństwem. Wokalistka Aleksandra Kiełb-Szawuła występowała w SDM w latach 1984-1989. Od 1989 do 2012 w grupie tej grał Ryszard Żarowski (gitara, śpiew). O trzy lata dłużej, bo od 1986 roku grał w SDM skrzypek Wojciech Czemplik. Swoją przygodę w SDM miał też w 2006 roku Dariusz Czarny. Skład zespołu podczas jarosławskiego koncertu uzupełnił Robert Jaskulski (bas), który niedawno zastąpił Andrzeja Stagraczyńskiego. Z SDM łączy zespół jeszcze jeden, bardzo ważny element – poezja krakowskiego twórcy Adama Ziemianina, którego teksty stanowią znaczną część warstwy słownej twórczości grupy studni.

Koncert w kamienicy Rynek 6 był taki, jakiego można się spodziewać. Pełen liryzmu, poezji i dźwięków, które poruszają w duszy najczulsze struny. Publiczność mogła wysłuchać nowości, ale też starych hitów, na które czekała, w tym także z repertuaru SDM. Nie mogło się obyć bez „Bieszczadzkich aniołów”.  Zapewne dla samych artystów był to przedsmak tego, co czekało ich po wizycie w Jarosławiu. Bezpośrednio  z naszego miasta zespół wyruszył na Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec” w Cisnej.

hl

FOT. Hubert Lewkowicz

tłumy na koncercie zespołu u studni w kamienicy rynek 6 - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Muzyka, Jarosław miasto - więcej informacji