10°C lekkie zachmurzenie

Wypadek, pożar lasu i strzelanina w Pruchniku

Pogoń i zatrzymanie kierowcy na pruchnickim Rynku, wypadek drogowy na drodze prowadzącej na „Korzenie”, pożar lasu, strzelanina i transport rannego żołnierza wojsk obrony terytorialnej to nie fatum nad Pruchnikiem, lecz powiatowe ćwiczenia pod kryptonimem „MAJ 2018”z zakresu zarządzania kryzysowego i spraw obronnych.

W ćwiczeniach, które odbyły się w piątek i sobotę (11 i 12 maja) udział wzięły wydzielone siły i środki Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu jarosławskiego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, 34. batalionu piechoty lekkiej 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej i Ratownictwa Medycznego Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. – Ćwiczenie miało na celu doskonalenie działania służb oraz działania 34. Batalionu piechoty lekkiej wojsk obrony terytorialnej – mówił kierownik referatu bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

Służby wzięły udział w trzech epizodach: pogoni i zatrzymaniu kierowcy na pruchnickim Rynku, pożarze lasu oraz wypadku drogowym. Wojska Obrony Terytorialnej zaprezentowały natomiast epizod z oddaniem strzałów i transportem rannego żołnierza nad wąwozem.

Ekz

Fot. Ewa KŁAK-ZARZECKA

Wypadek, pożar lasu i strzelanina w Pruchniku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Akcje, Jarosław - więcej informacji