22°C bezchmurnie

Kto sieje wiatr, ten zbiera burze

Jeszcze chyba nigdy od 1989 roku aktualnie rządzący nie sączyli z mediów narodowych takiej propagandy, jak to ma miejsce teraz. Dotyczy to już nie tylko spraw politycznych, ale także m.in gospodarczych. Okazuje się bowiem, że Polska faktycznie była w ruinie, w co niektórzy nie dawali wiary. Teraz za to nareszcie przywracamy ład i porządek, przekopiemy sobie Mierzeję Wiślaną, uzdrowimy różne gałęzie przemysłu, zwodujemy statki, wybudujemy drogi, których przez wiele lat się nie dało dokończyć. No i przede wszystkim, nie damy, by Niemiec pluł nam w twarz, co wyraża się m.in. coraz głośniejszym mówieniem o odszkodowaniach wojennych. Zastanawiam się, dlaczego tylko od Niemców. Przecież de facto Niemcy oddali nam i kawał Śląska i Pomorze Zachodnie i nie tylko. Jeśli już, to tzw. reparacji powinniśmy się domagać od spadkobierców Związku Radzieckiego, na rzecz którego straciliśmy spore terytorium, ale od nich nie możemy na razie uzyskać nawet wraku własnego samolotu. Wracając do Niemiec, kompletnie nie wiem czemu obecna ekipa rządząca w Polsce tak się usilnie stara o skłócenie Polaków z Niemcami. Akurat na tym polu ostatnie lata można uznać za sukces, bo od dawna nie łączyły nas z naszymi zachodnimi sąsiadami tak dobre stosunki. Teraz sprawy wyglądają tak, jakbyśmy koniecznie chcieli mieć złe układy z Niemcami. „Kto sieje wiatr, zbiera burze” – mówi przysłowie, które swoją etymologię ma przecież w Biblii, w Starym Testamencie. Za wiatr siany przez garstkę, płacić mogą burzą wszyscy mieszkańcy kraju nad Wisłą. Zresztą, o tym, że sianie wiatru kończy się zbieraniem burz, warto pamiętać nie tylko w polityce. W życiu codziennym ta zasada ma także zastosowanie.

Rządowa telewizja informacyjna znów uraczyła nas także kotletem odgrzewanym, czyli taśmami z „Sowy i Przyjaciół”. Kolejnymi już. I tu zachodzi pytanie, kto dysponuje całym zbiorem, z którego w odpowiednim czasie wypływają odpowiednie fragmenty? Tego powinna m.in. dociec prokuratura. Zresztą w przypadku ostatnich nagrań, którymi całą niedzielę epatowała TVP INFO, także widać było metodę szczucia. Premiera tych odcinków nagrań miała miejsce w czasie programu z udziałem posła Halickiego (PO), któremu puszczono, jak jego kolega mówi o nim „debil”. Z lubością pokazywano zbliżenie twarzy Halickiego, który musiał jakąś miną zareagował na to, co usłyszał. I co, nie żyjemy w ciekawych czasach? Warto tylko zawsze pamiętać biblijne: „Kto sieje wiatr, ten zbiera burze".

 

Kto sieje wiatr, ten zbiera burze komentarze opinie

  • gość 2017-08-10 17:31:28

    A co to za Propaganda anty Polska i anty rządowa ??

  • gość 2017-08-11 14:41:33

    Do "gościa" . Ktoś tak "ANTY" jak ty nie powinien czytać takich artykułów. Bo i tak nie zmienią twojej głupoty i uprzedzeń. Oburzyłeś się? Widzisz, autor nie bez powodu swój artykuł zatytułował "Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę", który to sprawdza się nawet co do twojej wypowiedzi. Tylko, że ty tu akurat robisz za wiatr i oburzasz się w swojej głupocie jednocześnie. Czy przynajmniej wiesz kto cię zasiał? :-) Ach ten upał...

Dodajesz jako: Zaloguj się