Reklama

Seria fałszywych alarmów bombowych w powiecie jarosławskim

W piątek, 26 czerwca, w kilku instytucjach na terenie powiatu jarosławskiego odnotowano zgłoszenia o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych. Wiadomości wpłynęły na skrzynki mailowe placówek w Jarosławiu oraz Radymnie.

Zgłoszenia o potencjalnym zagrożeniu dotyczyły następujących instytucji: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Muzeum w Jarosławiu, Kamienica Orsettich Urząd Miasta Radymna, Urząd Gminy Radymno.
Po analizie treści maili oraz ocenie stopnia realnego zagrożenia, w żadnym z obiektów na terenie powiatu jarosławskiego nie podjęto decyzji o ewakuacji. Policjanci prowadzili  standardowe czynności sprawdzające. Jak się okazuje, incydenty te były częścią szerszej akcji.

— W całym regionie dochodziło dzisiaj do podobnych zdarzeń. Wiadomości o zagrożeniu wpływały na skrzynki mailowe urzędów i instytucji — informuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. — Policjanci wdrożyli procedury, których zadaniem jest przede wszystkim ustalenie, kto stoi za tymi alarmami — dodaje rzeczniczka jarosławskiej policji. 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 13:50
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Adam - niezalogowany 2026-06-26 16:55:16

    pewnie gówniarze, szkoła sie skończyła to nudzić im sie zaczęło

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    22041957 - niezalogowany 2026-06-26 17:40:23

    Może to robią rosyjskie służby?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Autor - niezalogowany 2026-06-26 19:25:15

    Chyba upadli, jak w całej Polsce powodują różnego rodzaju "indcydenty"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo EkspresJaroslawski.pl




Reklama