Reklama

Wieża ratuszowa otwarta dla zwiedzających. Panorama Jarosławia na wyciągnięcie ręki

Jarosławski ratusz, jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie miasta, otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. Od teraz każdy chętny może podziwiać panoramę miasta z wysokości wieży ratuszowej, odkrywając uroki Jarosławia z zupełnie nowej perspektywy.

Po zakończeniu prac renowacyjnych elewacji, wieża ratuszowa stała się nowym punktem na turystycznej mapie regionu.

 Aby wspiąć się na najwyższy punkt widokowy jarosławskiego Ratusza należy pokonać 114 schodów, w tym 31 drewnianych stopni już na samej wieży,

Jarosławski Ratusz jest jednym z najważniejszych symboli naszego miasta. Cieszę się, że po przeprowadzonym remoncie elewacji możemy wykonać kolejny krok i szerzej udostępnić jego wieżę mieszkańcom oraz turystom. To miejsce, z którego można zobaczyć Jarosław w całej jego okazałości – zabytkowe centrum, charakterystyczne świątynie i malowniczą okolicę. Chcemy, aby nasza historia i dziedzictwo były dostępne dla każdego, kto odwiedza miasto. Jednocześnie dbamy o ten wyjątkowy zabytek, czego przykładem jest zabezpieczenie środków na renowację ratuszowego zegara. Jestem pewien, że możliwość regularnego zwiedzania wieży stanie się jedną z atrakcji, która jeszcze bardziej zachęci do odwiedzania Jarosławia – mówi burmistrz miasta, Marcin Nazarewicz.

Reklama

 W każdy weekend i święta o godz. 12 hejnał Jarosławia odgrywa trębacz Franciszek Krygowski

Informacje dla zwiedzających:

  • Terminy: soboty i niedziele w godzinach 11:00–15:00 (przez cały sezon turystyczny).

  • Zakup biletów: Punkt Informacji Turystyczno-Kulturalnej, Rynek 5.

  • Cennik: 20 zł (bilet normalny), 15 zł (bilet ulgowy).

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2026 11:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo EkspresJaroslawski.pl




Reklama